PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotr Gliński: polski rząd jest w Łodzi obecny

  • PAP/AH    6 listopada 2017 - 15:48
Piotr Gliński: polski rząd jest w Łodzi obecny
Fot. MNISW

Polski rząd jest w Łodzi obecny, ale jest obecny poprzez aktywność łodzian i środowisk lokalnych - powiedział w poniedziałek w Łodzi wicepremier prof. Piotr Gliński. Minister kultury zapowiedział m.in. realizację tunelu średnicowego w Łodzi, oraz budowę drogi S14.
Na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z udziałem m.in. wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego, wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego (pełnomocnik rządu ds. EXPO 2022 w Łodzi) odbywa się konferencja "Miasto Łódź w polityce Rządu RP".

Gliński podczas konferencji przypomniał, że rząd realizuje program zrównoważonego rozwoju kraju, w którym taki region, takie miasto jak Łódź "pełnią jedną z podstawowych ról".

- Łódź zasługuje na wsparcie, zasługuje na dynamiczny rozwój - podkreślił.

Minister kultury zapowiedział m.in. realizację przed EXPO 2022 tunelu średnicowego łączącego dworzec Łódź-Fabryczna z dworcem Łódź-Kaliska, a także drogi S14. Jak mówił, budowa drogi powinna rozpocząć się "w maju 2018 roku".

Szef MKiDN mówił też o planie zbudowania Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), który według koncepcji rządu ma powstać pomiędzy Łodzią a Warszawą.

- Realizujemy projekt dla Polski, który będzie zlokalizowany pomiędzy Łodzią a Warszawą. To jest projekt o skali nakładu najprawdopodobniej ok. 30 mld zł w całości, mniej więcej w ciągu 10 lat powinniśmy go zbudować, być może szybciej - powiedział.

Gliński podkreślił, że polski rząd jest w Łodzi obecny, ale jest obecny poprzez aktywność łodzian i środowisk lokalnych.

- To dzięki temu, że te projekty były odpowiednio przygotowane, mówię zarówno te europejskiej, jak i te, które funkcjonują w programach ministra, ponad 30 programach ministra (...) dzięki tej aktywności oddolnej, dzięki temu, że te projekty są przygotowywane profesjonalnie i służą dobrze społeczeństwu Łodzi, my na szczeblu centralnym możemy dobrze wykonywać swoją pracę poprzez po prostu przekazywanie środków publicznych tam gdzie one powinny być wydatkowane dla dobra całego społeczeństwa lokalnego - zaznaczył.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.