PARTNER PORTALU
 • BGK

Piotr Woźny wiceministrem od czystego powietrza

 • aw    17 stycznia 2018 - 15:24
Piotr Woźny wiceministrem od czystego powietrza
Stanowisko wiceministra przedsiębiorczości i technologii objął Piotr Woźny (fot.twitter.com/MPiT_GOV_PL)

Dziś (17 stycznia) minister przedsiębiorczości i nowych technologii powołała trzech wiceministrów.
Stanowisko wiceministra przedsiębiorczości i technologii objął Piotr Woźny. Będzie zajmował się m.in. tematyką związaną z działaniami na rzecz czystego powietrza.

Woźny z wykształcenia jes radcą prawny

W latach 2000-2001 był wiceministrem w Ministerstwie Łączności. Następnie rozwijał swoją praktyką zawodową, koncentrując się na działaniach związanych z kształtowaniem regulacji prawnych i sposobie funkcjonowania sektorów regulowanych w Polsce. Od listopada 2015 r. do marca 2017 r. był wiceministrem cyfryzacji. Głównymi obszarami jego aktywności były kwestie związane ze stworzeniem w ramach Programu Polska Cyfrowa efektywnych mechanizmów dofinansowania budowy sieci szerokopasmowych. Od maja 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju, pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego do spraw implementacji programu Czyste Powietrze.

Jadwiga Emilewicz już wcześniej zapowiadała, że zgodnie z umową z premierem Morawieckim, kwestia realizacji planu Czyste Powietrze przyjętego w zeszłym roku przez rząd pozostanie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii".

Dodała, że jakość powietrza można poprawiać m.in. również za sprawą technologii. Poinformowała, że w tym tygodniu na posiedzeniu Stałego Komitetu Rady Ministrów będą omawiane przepisy o jakości paliw stałych.

Za gospodarkę cyfrową i politykę eksportową w nowym resorcie odpowiedzialny będzie Tadeusz Kościński.

Z kolei Mariusz Haładyj został powołany na stanowisko wiceministra przedsiębiorczości i technologii. W zakresie jego kompetencji będzie m.in. Konstytucja dla biznesu i projekt 100 zmian dla Firm. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (4)

 • John, 2018-02-23 16:42:50

  PiS bedzie rzadzili minimum 3 kadencje !!!:
 • kwiatek, 2018-02-23 12:50:39

  Ten "marzyciel" gada o trzech kadencjach PIS -coś mu zaszkodziło. A myślę, że jak się umyje i ogoli to powietrze wokół niego na pewno zyska.
 • Gawłowszczyzna nie śpi, 2018-01-17 15:52:47

  Lepiej zajmijcie się tym aby się takie coś nie ciągnęło - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/prawdopodobnie-zmarnowalismy-miliardy-na-instalacje-do-odpadow-quot-skutecznosc-10-proc-quot,93708.html