PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS: Gronkiewicz-Waltz to "symbol złodziejskich rządów w Warszawie"

  • aw/PAP    20 października 2017 - 12:19
PiS: Gronkiewicz-Waltz to "symbol złodziejskich rządów w Warszawie"
Beata Mazurek (fot.youtube.com)

PO dalej zajmuje się wyłącznie sobą i swoimi grami personalnymi - stwierdziła rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana o sobotnią (21 października) konwencję PO, podczas której m.in. mają być przyjęte zmiany w statucie. Oceniła, że największym problemem PO jest teraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
W sobotę w Łodzi odbędzie się konwencja PO, podczas której partia przyjmie nowy statut oraz program na przyszłoroczne wybory samorządowe. Nowy statut ma zlikwidować m.in. funkcję pierwszego wiceprzewodniczącego Platformy, którą w 2010 roku stworzył dla Grzegorza Schetyny (wtedy sekretarza generalnego PO i marszałka Sejmu) ówczesny lider Platformy, premier Donald Tusk.

Obecnie pierwszą wiceprzewodniczącą PO jest b. premier Ewa Kopacz. Teraz - jak mówią politycy PO - Schetyna postanowił zlikwidować stanowisko pierwszego wiceszefa, m.in. po to, by pod koniec roku, kiedy będą zapadały decyzje o obsadzie kierownictwa PO, uniknąć sporów w tej sprawie.

O kwestię zmian w PO, Mazurek była pytana w piątek (20 października) na konferencji prasowej w Sejmie. "To pokazuje, że PO dalej zajmuje się tylko i wyłącznie sobą, swoimi grami personalnymi, gdzie kogoś wesprzeć, kto nie stanowi zagrożenia dla innych, kogo gdzie zdymisjonować" - oceniła rzeczniczka PiS.

Stwierdziła też, że "twarzą samorządów jest dzisiaj tak naprawdę Hanna Gronkiewicz-Waltz i to, co się działo za jej przyzwoleniem przez 11 lat w Warszawie: czyli okradanie ludzi z ich własnych mieszkań".

Zdaniem rzeczniczki PiS, Gronkiewicz-Waltz to "symbol złodziejskich rządów w Warszawie" i jest dziś największym problemem Platformy. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.