PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS krytykuje Gowina i ma swojego kandydata na prezydenta Krakowa

  • aw    2 listopada 2017 - 11:48
PiS krytykuje Gowina i ma swojego kandydata na prezydenta Krakowa
Ryszard Terlecki (fot: Facebook.com)

- Działaniami PR wicepremiera Jarosława Gowina nazywa Ryszard Terlecki przedstawienie Jadwigi Emilewicz jako kandydatki do fotela prezydenta Krakowa.
Zdaniem przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, nie należy spodziewać się rewolucyjnych zmian w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Rewolucji w wyborach samorządowych nie będzie, ale będą zmiany, które są oczekiwane - mówił Ryszard Terlecki w Radiu Kraków.

Odniósł się też do rekomendacji Polski Razem, by wspólnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Krakowa, była wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

- Kandydatura Jadwigi Emilewicz to działania PR wicepremiera Gowina - komentuje polityk PiS. - Najpoważniejszą kandydaturą w Krakowie jest Małgorzata Wassermann.

Przypomnijmy, zdaniem Jarosława Gowina "byłoby bardzo dobrze", żeby decyzja w sprawie wspólnego kandydata prawicy zapadła jeszcze w tym roku, ponieważ kampania w dużych miastach nie jest łatwa. – Chcielibyśmy, aby wyborcy jak najszybciej poznali kandydata lub kandydatkę – zadeklarował Gowin.

Jak wskazują deklaracje polityków PiS, będzie to raczej Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold.

Ukończyła ona studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, po których odbyła aplikację adwokacką. Po uzyskaniu uprawnień zawodowych rozpoczęła praktykę w zawodzie adwokata w ramach prywatnej kancelarii adwokackiej w Krakowie.

Osobą publiczną stała się na skutek występów w mediach po śmierci ojca w katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku w 2010. Uczestniczyła w tzw. Konferencjach Smoleńskich, brała również udział w filmach dokumentalnych "Lista pasażerów" i "W milczeniu". W wywiadach kwestionowała ustalenia prowadzonego w sprawie katastrofy śledztwa. Jest współautorką wydanej w formie przeprowadzonego przez Bogdana Rymanowskiego wywiadu książki "Zamach naprawdę".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.