PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS ma trzech potencjalnych kandydatów na prezydenta Gdańska. Marcin Horała wystartuje w Gdyni?

  • PAP/MIW    19 października 2017 - 17:31
PiS ma trzech potencjalnych kandydatów na prezydenta Gdańska. Marcin Horała wystartuje w Gdyni?
Na giełdzie nazwisk wśród ewentualnych kandydatów na stanowisko prezydenta Gdańska wymieniany jest m.in. społecznik Kacper Płażyński. (fot. youtube.com)

Wiceminister MRPiPS Marcin Zieleniecki, dyrektor Muzeum II WŚ. w Gdańsku Karol Nawrocki i społecznik Kacper Płażyński, to potencjalni kandydaci PiS w wyborach na prezydenta Gdańska - poinformował pełnomocnik PiS ds. wyborów samorządowych w województwie pomorskim, poseł Marcin Horała.
• W największych miastach w Pomorskiem kandydaci PiS na prezydentów miast zostaną wytypowani przez zarząd Okręgu Pomorskiego PiS do końca roku.

• Rekomendacje te będą jeszcze musiały być zaakceptowane przez władze centralne ugrupowania.

• W Gdyni na kandydata typowany jest Marcin Horała. W Sopocie wystartować ma Piotr Meler.

 

- Bardzo poważnie podchodzimy do wyborów samorządowych w przyszłym roku. Już teraz się do nich przygotowujemy, szczególnie na tak trudnym terenie jak Pomorze. Personalia będą (znane) być może szybko, ale jeszcze nie w tym momencie - powiedział Horała w czwartek (19.10) na konferencji prasowej w Gdyni.

Poseł PiS oczekuje, że w największych miastach w Pomorskiem, jak np. w Gdańsku, kandydaci partii na prezydentów zostaną wytypowani przez zarząd Okręgu Pomorskiego PiS do końca roku. Zgodnie ze statutem PiS, rekomendacje te będą jeszcze musiały być zaakceptowane przez władze centralne ugrupowania.

- W Gdańsku rozważamy trzy osoby. Są to wiceminister pracy i polityki społecznej prof. Marcin Zieleniecki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki i znany gdański społecznik Kacper Płażyński (prawnik, szeregowy członek PiS, syn b. marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej). To są niewątpliwie bardzo poważne kandydatury. My je rozważamy, choć nie zamykamy się do tych trzech, ale na ten moment one są najgłośniejsze - powiedział Horała.

Poinformował, że w Sopocie potencjalnym kandydatem PiS na prezydenta tego miasta jest szef klubu radnych tej partii w Radzie Miasta Piotr Meler (nie należy do PiS). Kandydował on w wyborach na prezydenta Sopotu w 2010 r. uzyskując trzeci wynik (11,65 proc. głosów).

W Gdyni zaś, jak na razie, prawdopodobnym kandydatem PiS na najwyższy urząd w mieście jest

. Ubiegał się on już o tę funkcję w 2014 r. zdobywając drugie miejsce (12,13 proc.)

Uczestniczący w konferencji prasowej sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker ocenił, że po dwóch latach rządów, PiS udowodnił, że potrafi realizować obietnice z kampanii wyborczej.

- Potrafimy przywracać sprawiedliwość, o którą w różnych sferach życia i polityki, Polacy przez lata się upominali, jak chociażby reforma wymiaru sprawiedliwości, którą zamierzamy przeprowadzić. Ale są też i inne dziedziny, w których przywróciliśmy elementarną sprawiedliwość. Uważamy, że trzeba to także przenieść na poziom samorządów, samorząd warszawski pokazuje np. że tam przez lata w wyniku dzikiej reprywatyzacji brakowało elementarnej sprawiedliwości. To jest taki czas, w którym Polacy zobaczyli, że jest szansa na realizację programu, o którym wmawiano przez lata, że nie ma szans na jego realizację - mówił Szefernaker.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.