PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS: Obecna kadencja samorządu nie zostanie skrócona

  • PAP/EM    25 stycznia 2017 - 14:43
PiS: Obecna kadencja samorządu nie zostanie skrócona
Rzeczniczka PiS Beata Mazurek (fot.:youtube.com)

Nigdy nie mówiliśmy o skracaniu obecnej kadencji samorządu; nie mamy takich planów - zapewniła kolejny raz rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Mazurek oraz poseł PiS Jacek Sasin byli pytani na briefingu w Sejmie o wtorkową wypowiedź Grzegorza Schetyny. Szef PO powiedział, że jego partia bierze pod uwagę wariant przyspieszenia wyborów parlamentarnych i samorządowych i będziemy gotowa w każdej chwili.

"Ja jeszcze raz powiem: nigdy nie mówiliśmy, by skrócić obecną kadencję samorządu; takich planów nie mamy" - zapewniła Mazurek.

Dodała, że jeśli chodzi o stan przygotowania PO do wyborów, to jest to sprawa tej partii i to do niej należy kierować pytania.

"Trudno komentować do czego jest przygotowana PO, może ma jakiś sposób na przyspieszenie wyborów samorządowych; my jako większość parlamentarna nie planujemy żadnych takich działań; ale może PO będzie wnioskować o takie przyspieszone wybory samorządowe" - dodał Sasin.

W ubiegłym tygodniu prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany, dotyczące m.in. ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych, w tym wprowadzenia dwukadencyjności dla prezydentów miast i burmistrzów. W weekend Kaczyński mówił, że ograniczenia te miałyby wejść w życie "od razu". Oznacza to, że według nowych przepisów przeprowadzone byłyby już najbliższe wybory samorządowe, które powinny odbyć się jesienią 2018 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • eLPe, 2017-01-27 10:23:00

    Kadencyjność, w tym dla posłów i senatorów - TAK ! Działanie prawa wstecz - NIE !