PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS szykuje się do ataku na Warszawę

  • Przegląd prasy/JL    25 lipca 2016 - 09:25
PiS szykuje się do ataku na Warszawę

Czy PiS wprowadzi komisarza do Urzędu Miasta Warszawy? Fot. Pixabay.com

Po korytarzach warszawskiego ratusza krążą plotki, że na jesieni wkroczy do urzędu komisarz i zastąpi prezydent Gronkiewicz-Waltz i radę miasta.
Warszawski ratusza żyje plotką, że PiS tylko czeka, żeby skończył się szczyt NATO i z Polski wyjechał papież. Że jesienią przyjdzie CBA i kogoś zabierze. Że za częścią urzędników już chodzi CBA – donosi „Newsweek”.

– Kontrole były zawsze, ale nigdy tak intensywne w jednym czasie i tak bardzo nagłaśniane medialnie – mówi „Newsweekowi” Jacek Wojciechowicz, pierwszy zastępca prezydenta Warszawy.

Wiceprezydent Jarosław Jóźwiak uważa że warszawski ratusz jest solą w oku działaczy PiS. – To ostatni bastion oporu przeciwko ich wszechwładzy – uważa wiceprezydent.

Jak pisze „Newsweek” atmosfera wokół ratusza rzeczywiście gęstnieje. Od początku roku CBA bada kwestię reprywatyzacji stołecznych nieruchomości, analizuje oświadczenia majątkowe najważniejszych urzędników. Kolejna kontrola działa w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania (chodzi o działanie systemu gospodarowania odpadami). Czwarta zajmuje się leasingiem samochodów dla ratusza.

Według „Newsweeka” jest pięć myków na przejęcie Warszawy. Jeden: śmierć prezydenta. Drugi: rezygnacja. Trzeci: odwołanie za notoryczne łamanie prawa. Czwarty: zmiana ustawą ustroju Warszawy. Piąty: referendum za odwołaniem prezydenta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • stary 1940, 2016-07-25 21:04:03

    TKM działa