PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS za wyborami w internecie?

  • das    13 lipca 2017 - 05:40
PiS za wyborami w internecie?

Dla PiS wybory przez internet mogą być na rękę (fot.pixabay)

Rząd PiS nie mówi "nie" wprowadzeniu wyborów w internecie. Zdaniem ekspertów to jednak wciąż political fiction – pisze "Rzeczpospolita".
Jak podaje "Rz", Polska podobnie jak Estonia może stać się krajem, gdzie obywatele będą mogli uczestniczyć w wyborach bez wychodzenia z domu. W Estonii do oddania głosu potrzebny jest jedynie dowód osobisty wyposażony w kartę pamięci, specjalny czytnik oraz dostęp do internetu, który umożliwia połączenie ze stroną Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak informuje "Rz" pismo w sprawie podobnego rozwiązania skierowało do Sejmu MSWiA. Pod dokumentem podpisał się wiceszef MSWiA. Zainteresowanie tematem to efekt postulatów jakie do premier Beaty Szydło skierowała Komisja ds. Petycji.

Sekretarz Stanu w MSWiA Sebastian Chwałek podkreśla, że wprowadzenie głosowania przez internet powinno być zainicjowane lub przynajmniej zaopiniowane przez PKW, jednak zarazem dodaje, że minister cyfryzacji w przekazanym w sprawie stanowisku zapewnia o gotowości podjęcia współpracy w tym zakresie .

Dla PiS wybory przez internet mogą być na rękę, obecnie - wg sondażu Dziennika Gazety Prawnej - partia ma największe, miażdżące wręcz poparcie wśród najmłodszych wyborców od 18 do 24 lat (ponad 60 proc.).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.