PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS za wyborami w internecie?

  • das    13 lipca 2017 - 05:40
PiS za wyborami w internecie?
Dla PiS wybory przez internet mogą być na rękę (fot.pixabay)

Rząd PiS nie mówi "nie" wprowadzeniu wyborów w internecie. Zdaniem ekspertów to jednak wciąż political fiction – pisze "Rzeczpospolita".
Jak podaje "Rz", Polska podobnie jak Estonia może stać się krajem, gdzie obywatele będą mogli uczestniczyć w wyborach bez wychodzenia z domu. W Estonii do oddania głosu potrzebny jest jedynie dowód osobisty wyposażony w kartę pamięci, specjalny czytnik oraz dostęp do internetu, który umożliwia połączenie ze stroną Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak informuje "Rz" pismo w sprawie podobnego rozwiązania skierowało do Sejmu MSWiA. Pod dokumentem podpisał się wiceszef MSWiA. Zainteresowanie tematem to efekt postulatów jakie do premier Beaty Szydło skierowała Komisja ds. Petycji.

Sekretarz Stanu w MSWiA Sebastian Chwałek podkreśla, że wprowadzenie głosowania przez internet powinno być zainicjowane lub przynajmniej zaopiniowane przez PKW, jednak zarazem dodaje, że minister cyfryzacji w przekazanym w sprawie stanowisku zapewnia o gotowości podjęcia współpracy w tym zakresie .

Dla PiS wybory przez internet mogą być na rękę, obecnie - wg sondażu Dziennika Gazety Prawnej - partia ma największe, miażdżące wręcz poparcie wśród najmłodszych wyborców od 18 do 24 lat (ponad 60 proc.).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.