PARTNER PORTALU
  • BGK

PKW zwróciła się do premiera ws. dodatkowych środków na wybory samorządowe

  • PAP/rs    20 lutego 2018 - 17:20
PKW zwróciła się do premiera ws. dodatkowych środków na wybory samorządowe
Najwięcej środków pochłonie zakup sprzętu dla obwodowych komisji wyborczych. (Fot. Shutterstock.com)

PKW wystosowała pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o dodatkowe środki na przeprowadzenie wyborów samorządowych - poinformowała rzeczniczka PKW Anna Godzwon.
Jak podkreśliła, głównym adresatem pisma jest premier, ale zostało ono skierowane także do wiadomości innych najważniejszych osób w państwie, m.in. do marszałków Sejmu i Senatu Marka Kuchcińskiego i Stanisława Karczewskiego oraz do minister finansów Teresy Czerwińskiej.

Według Godzwon treść pisma zostanie podana do publicznej wiadomości w środę. W pierwszej kolejności muszą się z nim zapoznać adresaci - zaznaczyła.

W niedawnym wywiadzie w radiu RMF FM szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj podkreśliła, że zgodnie z najnowszymi szacunkami KBW jesienne wybory po wprowadzeniu zmian w Kodeksie wyborczym mogą kosztować około 750 milionów złotych.

Jak dodał, najwięcej środków pochłonie zakup sprzętu dla obwodowych komisji wyborczych - kamer do transmisji z lokali wyborczych, komputerów, skanerów i oprogramowania.

Podkreśliła, że znaczącą pozycją będą także wynagrodzenia dla stu komisarzy wyborczych i Korpusu Urzędników Wyborczych, w skład którego wejdzie około 5,5 tysiąca osób.

W ostatnich dniach największy spór polityczny toczył się wokół kandydatów na szefa Krajowego Biura Wyborczego. Obawy o upartyjnienie wyborów podzielają politolodzy. Jednak samorządowcy mają większe problemy – jak zorganizować wybory po zmianach w ordynacji. Czytaj: Z wyborami są znacznie większe problemy, niż te personalne

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.