PARTNER PORTALU
  • BGK

Plan Razem na wybory samorządowe. 5 do 10 proc. poparcia w sejmikach

  • PAP/KDS    3 marca 2018 - 18:05
Plan Razem na wybory samorządowe. 5 do 10 proc. poparcia w sejmikach
- Domagamy się tego, żeby samorząd był dobrym pracodawcą - mówi Zawisza. (fot. Facebook/Razem)

- Naszym priorytetem jest samorząd przyjazny mieszkańcom i mieszkankom - powiedział w sobotę (3.02) członek zarządu Partii Razem Michał Mierzwa. Zdradził, że poparcie na poziomie od 5 do 10 procent w jesiennych wyborach do sejmików województw będzie sukcesem. - Taki cel sobie stawiamy, ale lepszy wynik również weźmiemy - dodał.
- Nie może być tak, że ludzie się duszą, a władze lokalne nie robią nic w kwestii smogu. Nie może być tak, że nie mamy możliwości posłania dzieci do żłobków czy musimy wysyłać dzieci do przedszkoli po drugiej stronie miasta - powiedziała członkini zarządu Partii Razem Marcelina Zawisza podczas konferencji poprzedzającej forum samorządowe partii.

Dodała, że samorząd powinien być transparentny i skierowany w stronę mieszkańców. Zaznaczyła, że program Razem zawiera wiele konkretów, które powinny ułatwić codzienne życie obywatelom.

- Domagamy się tego, żeby samorząd był dobrym pracodawcą. W Polsce w instytucjach samorządowych pracuje ponad 2 miliony osób. Powinien on wyznaczać standardy zatrudniania m.in. poprzez obowiązkowe stosowanie klauzul społecznych - dodała.

Czytaj więcej: Pomysł Nowoczesnej na samorządy. Budżet zadaniowy, transparentność, referenta w internecie

- Głównym celem naszej partii w wyborach samorządowych jest wystawienie list do sejmików we wszystkich województwach. W tej chwili ruszamy z cyklem szkoleń dla naszych działaczy m.in. dotyczących kampanii wyborczej. Za wcześnie jest jeszcze, żeby powiedzieć z kim i w jakiej formule będziemy w tych wyborach startowali do rad miast - wskazał Mierzwa.

Zawisza stwierdziła, że prowadzone na szczeblu lokalnym rozmowy koalicyjne nie mogą być obecne w mediach, gdyż negocjacje prowadzi się przy stole, a nie przy mikrofonach i kamerach.

- Priorytetem jest dla nas, żeby ruchy i organizacje, z którymi będziemy współpracować, tak samo postrzegali samorząd i rolę polityków oraz polityczek. Dla nas bardzo ważna jest ochrona zdrowia oraz kwestie transportu publicznego - powiedziała Zawisza.

Oboje przyznali, że nie ma możliwości współpracy Razem ze zjednoczoną opozycją. Razem wyklucza wspólne listy z Platformą Obywatelską i Nowoczesną. Partia zapewnia, że kwestie związane z programem i wiarygodnością są dla Partii Razem kluczowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.