PARTNER PORTALU
  • BGK

Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - nazwa wspólnego komitetu PO i Nowoczesnej w wyborach do sejmików

  • PAP/TK    14 kwietnia 2018 - 12:40
Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - nazwa wspólnego komitetu PO i Nowoczesnej w wyborach do sejmików
Liderzy PO i Nowoczesnej ogłosili nazwę wspólnego komitetu w wyborach samorządowych (fot. Twitter/Nowoczesna)

Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - pod taką nazwą PO i Nowoczesna wystartują wspólnie w wyborach samorządowych do sejmików województw – poinformowali w sobotę liderzy obu ugrupowań.
Lider mazowieckiej Platformy Andrzej Halicki powiedział podczas wspólnej konwencji PO i Nowoczesnej w Warszawie, że koalicja obu ugrupowań ma charakter ogólnopolski, a w sobotę "konkretyzuje się w pierwszym regionie".

"To dla nas bardzo ważne, ale myślę, że także dosyć symboliczne, bo - jak pamiętamy - w 2006 roku zwycięska, wieloletnia seria zaczęła się w Warszawie, a konkretnie na tej sali: pierwsze bardzo spektakularne zwycięstwo Hanny Gronkiewicz-Waltz. Warto o tym pamiętać, bo teraz pójdziemy tą samą drogą" - mówił poseł PO.

Przekonywał, że Platforma i Nowoczesna mają "przepis na zwycięstwo". To - jak wskazał - formuła koalicyjnego startu, obejmująca wspólne listy i wspólnych kandydatów. "Niektórzy mówią, że najtrwalsze małżeństwa są z rozsądku" - żartował Halicki.

Liderka mazowieckich struktur Nowoczesnej, posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz podkreślała, że obie partie wchodzą dziś na zupełnie nową drogę. "Dzisiejszy dzień to jest początek nowej drogi dwóch głównych sił opozycyjnych do dobrego wyniku w wyborach samorządowych w całym kraju. Razem w wyborach samorządowych możemy naprawdę zdziałać dużo więcej" - podkreśliła Gasiuk-Pihowicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.