PARTNER PORTALU
  • BGK

Platforma Obywatelska zapewnia, że wieś ma szczególne miejsce w programie partii

  • PAP/MN    3 września 2016 - 17:27
Platforma Obywatelska zapewnia, że wieś ma szczególne miejsce w programie partii
Fundamentalną kwestią w programie PO dotyczącym wsi - zaznaczył Schetyna - będzie kontynuacja modernizacji (fot. Platforma Obywatelska)

• W sobotę w Opolu odbyła się konferencja samorządowa Platformy, poświęcona problemom wsi.
• W programie PO spojrzenie na polską wieś będzie zajmowało jedno z kluczowych miejsc - zadeklarował szef tej partii Grzegorz Schetyna.
Lokalna gospodarka, odnowa wsi i wzmocnienie sołectw - o tych zagadnieniach dyskutowali uczestnicy konferencji zatytułowanej "Obywatelska wieś, Nowoczesne rolnictwo" - parlamentarzyści PO oraz przedstawiciele władz samorządowych.

"Przez osiem lat naszych rządów pokazaliśmy nowe, otwarte, europejskie spojrzenie na polską wieś. Patrzyliśmy na Polskę lokalną szerzej, nie dzieliliśmy Polski na miejską i wiejską. Dziś chcemy widzieć Polską wieś otwartą, ale i skuteczną. Chcemy, by ludzie mogli tam mieszkać i pracować. By oprócz dobrze płatnej pracy polska wieś zapewniała również komfort życia i wykształcenie, by wieś dobrze egzystowała z miastem" - mówił Schetyna podczas konferencji.

Dodał, że w programie kierowanej przez niego partii wieś będzie zajmować jedno z kluczowych miejsc. "Ten program nie będzie partyjny, będzie pisany przez 1,5 roku razem z Polakami" - mówił szef PO.

Fundamentalną kwestią w programie PO dotyczącym wsi - zaznaczył Schetyna - będzie kontynuacja modernizacji. "Dziś widzimy festiwal nieudolności urzędników ministerstwa rolnictwa, widzimy zawłaszczanie instytucji, czego koronnym przykładem jest stadnina koni w Janowie" - mówił.

Poseł PO Ryszard Wilczyński podkreślił, że dyskusja na temat programu partii dotyczącego problemów wsi będzie prowadzona wokół pięciu bloków. "To silna gospodarka lokalna, zaangażowanie mieszkańców, podmiotowe wzmocnienie sołectw, odnowa wsi i ochrona wartości nieruchomości i wreszcie zdrowe, przyjazne mieszkańcom środowisko" - mówił poseł

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • emil, 2016-09-04 01:50:21

    8 lat qrawa, Grzechu daj spokój. Kukiz wyjął rolnictwo z Pslu, przejął od Pisu. A wy? Wy mieliśta to w (...) przez 8 lat. Oddaliście Kalembom i Sawickim, pozwoliliście aby wasz koalicyjny minister mówił do nas per frajerzy. Grzegorz get loose