PARTNER PORTALU
  • BGK

Po aresztowaniu prezydenta potrzebują komisarza. Finansowy pat w Tarnobrzegu

  • aw/PAP    28 lutego 2018 - 16:20
Po aresztowaniu prezydenta potrzebują komisarza. Finansowy pat w Tarnobrzegu
Tarnobrzeg obecnie został bez włodarza (fot.commons.wikimedia.org/Jacek Halicki)

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wystąpiła z wnioskiem do premiera o wyznaczenie osoby, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji prezydenta Tarnobrzega – poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody Małgorzata Waksmundzka-Szarek.
W miniony piątek  (23 lutego) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące zatrzymanego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne prezydenta Tarnobrzega Grzegorza K.

Rzeczniczka dodała, że wniosek został złożony do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Waksmundzka-Szarek zaznaczyła, że przewodniczący rady miasta Tarnobrzega poinformował e-mailem wojewodę, że otrzymał informację o zastosowaniu przez sąd wobec prezydenta miasta tymczasowego aresztu. "Jednocześnie zwrócił się z wnioskiem o wyznaczenie osoby, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji prezydenta Tarnobrzega" - zaznaczyła rzeczniczka.

Aresztowanie prezydenta ma w Tarnobrzegu daleko idące konsekwencje. Jak donoszą lokalne media, pracownicy miejskiej budżetówki nie otrzymają w terminie wynagrodzeń, wstrzymana jest też wypłata świadczeń z 500 plus bo zlecanie przelewów to kompetencja prezydenta miasta.- W Tarnobrzegu nie na zastępcy prezydenta, podobnie jak na przykład w Stalowej Woli, dlatego kompetencje finansowe włodarza gminy może przejąć jedynie komisarz - osoba wskazane przez premiera RP - pisze portal echodnia.eu.

Przypomnijmy, prokuratura postawiła zatrzymanemu w środę (21 lutego) tydzień temu przez CBA prezydentowi Tarnobrzega zarzut, że pełniąc funkcję publiczną oraz w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł. Za takie przestępstwo grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Grzegorz K. nie przyznał się do przedstawionych zarzutów oraz złożył wyjaśnienia. Prokuratura nie ujawniła jednak ich treści. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • wybory 2018, 2018-03-01 20:05:50

    To dlaczego ten drugi chodzi po wolności, obaj jednakowo odpowiedziani.