PARTNER PORTALU
 • BGK

PO chce, by poseł Żalek zrezygnował z kandydowania na prezydenta Białegostoku

 • PAP/AH    10 maja 2018 - 15:17
PO chce, by poseł Żalek zrezygnował z kandydowania na prezydenta Białegostoku
Jacek Żalek - polityk i samorządowiec (fot. Adrian Grycuk/wikimedia, licencja CC BY-SA 3.0pl)

Białostocka PO zaapelowała w czwartek do podlaskiego posła Porozumienia Jacka Żalka, by zrezygnował z kandydowania w wyborach na prezydenta Białegostoku. Działacze PO wezwali, by także PiS wycofał tę kandydaturę oraz, aby Żalek w ogóle odszedł z polityki.
 • Poseł Żalek - polityk partii Porozumienie, w Sejmie wiceszef klubu PiS - powiedział, że nie można spełnić postulatu protestujących w Sejmie i dać im po 500 złotych miesięcznie w gotówce, bo traktują oni swoje dzieci jak "żywe tarcze" i "zakładników".
 • - Panie Żalku, żal tyłek ściska, gdy się słucha tego co pan mówi - zwrócił się szef klubu radnych PO w Radzie Miasta Maciej Biernacki.
 • - Jacek Żalek musi odejść z polityki - wtóruje mu przewodniczący białostockich struktur PO, zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Mówili o tym w czwartek (10.05.) w Białymstoku na konferencji prasowej przewodniczący białostockich struktur PO, zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz oraz szef klubu radnych PO w Radzie Miasta Maciej Biernacki.

Apel ma - jak podkreślano - związek z ostatnimi wypowiedziami posła Żalka pod adresem osób niepełnosprawnych i ich opiekunów protestujących w Sejmie.

Żalek - polityk partii Porozumienie, w Sejmie wiceszef klubu PiS - mówił we wtorek (08.05.) w TOK FM, że nie można spełnić postulatu protestujących w Sejmie i dać im po 500 złotych miesięcznie w gotówce, bo traktują oni swoje dzieci jak "żywe tarcze" i "zakładników".

- Po tym, jak oni się zachowują, ci opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero..., a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice. Te dzieci, które czasami nie mają głosu, które są zamknięte, nie chodzą do szkoły - nie ma możliwości sprawdzenia czy te pieniądze zostały wydane na potrzeby tych dzieci, czy został w inny sposób wydatkowane na potrzeby opiekunów - mówił Żalek.

- Jeżeli na oczach całej Polski można traktować dzieci jako zakładnika do realizacji swoich partykularnych interesów, to boję się, że w zaciszu domów niestety tak samo może być - powiedział poseł Żalek.

- Z naszej strony, ze strony białostockiej PO, nie ma zgody na takie słowa, na takie zachowanie, które przynosi wstyd i hańbę nie tylko Prawu i Sprawiedliwości, ale stawia w niekorzystnym położeniu całą społeczność miasta Białegostoku, gdyż jest to przedstawiciel naszej lokalnej społeczności jako poseł na Sejm - mówił Nikitorowicz.

Wiceprezydent wskazał, że gdy brał w środę udział w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych, który przeszedł ulicami miasta, słyszał od wielu uczestników "oburzenie słowami" posła Żalka, "ale także innych parlamentarzystów tego ugrupowania, które są pełne pogardy i lekceważenia w stosunku do osób dotkniętych przez los".

- Panie Żalku, żal tyłek ściska, gdy się słucha tego co pan mówi, tych obraźliwych słów. Jesteśmy głęboko zszokowani, zniesmaczeni pana wypowiedzią, dlatego też z tego miejsca chcielibyśmy wezwać Prawo i Sprawiedliwość, by wycofało poparcie dla pana osoby jako kandydata na prezydenta (Białegostoku) - powiedział z kolei radny Biernacki. Dodał, że określenie "żal tyłek ściska" zapożyczył z jednego z wpisów, dodał, że to wyrażenie jest jak "obniżenie się do poziomu pana posła". "Jednak zrobiłem to tylko po to, by (poseł Żalek- red.) zrozumiał - wyjaśnił Biernacki.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.