PARTNER PORTALU
  • BGK

PO i Nowoczesna razem w wyborach samorządowych. "Koalicja to jedyne rozwiązanie"

  • KDS    26 stycznia 2018 - 13:56
PO i Nowoczesna razem w wyborach samorządowych. "Koalicja to jedyne rozwiązanie"
- Koalicja to jedyne rozwiązanie na wybory samorządowe - skomentował połączenie sił Petru (fot. Twitter/Nowoczesna)

Platforma Obywatelska i Nowoczesna łączą siły w walce o sejmiki wojewódzkie w wyborach samorządowych. W piątek (26.01) podczas wspólnej konferencji prasowej szefowie ugrupowań poinformowali o swoich planach.
- Wspólnie z Grzegorzem Schetyną podjęliśmy decyzję o budowaniu koalicji opozycyjnej na wybory samorządowe! Jesteśmy zdecydowani na współpracę - napisała na Twitterze Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej. Poinformowała także o powołaniu zespołu organizacyjnego, który ma zająć się przygotowaniem konkretnego programu oraz umowy koalicyjnej. Zaś samorząd nazwała "ostatnim archipelagiem wolności". 

- Podjęliśmy decyzję o budowaniu koalicji wyborczej. Te wybory do sejmiku, które są solą tych wyborów, są czymś najważniejszym. Piszą mapę wyborczą polskich województw - mówił podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie Grzegorz Schetyna, lider PO.

Jak dodawał, partie są zdecydowane na współpracę. - To droga, która połączy nasze ugrupowania, odpowie na oczekiwania naszych wyborców, pozwoli zbudować taki program i stworzyć taką koalicję, która będzie otwarta dla innych partii i środowisk - zaznaczał Schetyna. 

W zespole koordynującym wspólną pracę na rzecz wyborów samorządowych znajdą się z ramienia PO Mariusz Witkacz i Jacek Protas, zaś "N" reprezentować będą Adam Szlapka i Witold Zembaczyński.

Informację o połączeniu sił skomentował również Ryszard Petru, były szef "N". - Koalicja to jedyne rozwiązanie na wybory samorządowe. Kluczowe, aby obejmowała zarówno sejmiki jak i wspólnych kandydatów na prezydentów miast i listy do rad miejskich - napisał na Twitterze. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.