PARTNER PORTALU
  • BGK

PO i Nowoczesna w Zielonej Górze: Stawką sejmik ale bedzie też wspólny kandydat na prezydenta miasta

  • aw/PAP    16 lutego 2018 - 15:50
PO i Nowoczesna w Zielonej Górze: Stawką sejmik ale bedzie też wspólny kandydat na prezydenta miasta
Politycy pytani o wybory w Zielonej Górze powiedzieli, że najprawdopodobniej ich partie wystawią wspólną listę do rady i kandydata na prezydenta tego miasta (fot:commons.wikimedia.org/Asiasmok)

Platforma Obywatelska i Nowoczesna wystawią wspólną listę do Sejmiku Województwa Lubuskiego. Partie nie wykluczają także współpracy w wyborach do niższych szczebli samorządu terytorialnego.
"Razem będziemy szli do wyborów samorządowych w woj. lubuskim. Naszym priorytetem są oczywiście wybory do Sejmiku Województwa Lubuskiego, ale także chcemy kooperować na poziomie powiatowym i na poziomie poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego. Nasza współpraca przebiega w sposób naturalny i od początku naszej obecności w tej kadencji układa się bardzo dobrze, a nawet wzorowo" - powiedział Sługocki.

"Mamy podobną wizję co do rozwoju regionu, co do rozwoju dużych miast w naszym regionie (...). Ogłaszamy dzisiaj, że rozpoczynamy współpracę u nas, w regionie lubuskim. Wiemy o tym, że wspólnie będziemy kandydować do sejmiku. Tutaj będziemy tworzyć wspólne listy i wspólny program wyborczy, który będziemy opracowywać w przeciągu kolejnych miesięcy. Mamy już wybrane zespoły osób, które nad tym będą pracowały" - powiedział Pudłowski.

Dodał, że w przypadku wyborów do rad miejskich, gminnych czy powiatowych, pierwszym wyborem ma być wspólny start, ale możliwe są także inne rozwiązania.

"Jesteśmy otwarci na inne środowiska, poza Nowoczesną i PO. Zapraszamy do współpracy wszystkie podmioty działające w sferze publicznej, które mają odmienne spojrzenie na rzeczywistość, którą kreują rządzący od jesieni 2015 r." - powiedział Sługocki.

Politycy pytani o wybory w Zielonej Górze powiedzieli, że najprawdopodobniej ich partie wystawią wspólną listę do rady i kandydata na prezydenta tego miasta. W przypadku PO ma on zostać wyłoniony w drodze prawyborów.

Obecnie lubuskim sejmikiem rządzi koalicja PO-PSL-SLD, mająca w swych szeregach 17 na 30 radnych wojewódzkich. Na czele zarządu regionu stoi marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak z Platformy Obywatelskiej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.