PARTNER PORTALU
  • BGK

PO - kandydaci w Bełchatowie

  • Tygodnik Fakty z Bełchatowa    31 sierpnia 2011 - 09:38
PO - kandydaci w Bełchatowie

Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 3, członkini zarządu powiatu Elżbieta Kudaj oraz były wieloletni burmistrz Zelowa Sławomir Malinowski będą bełchatowskimi kandydatami Platformy Obywatelskiej w wyborach do sejmu.
Elżbieta Kudaj wystartuje w wyborach do sejmu z numerem 6. na liście PO. Sławomir Malinowski dostał natomiast 18-tkę i będzie zamykał partyjną listę. - Wybory to szczególny okres w życiu politycznym, dlatego od tej chwili są to teraz dwie najważniejsze osoby dla bełchatowskiej Platformy - mówił podczas przedstawiania bełchatowskich kandydatów Janusz Mękarski, wiceprezydent Bełchatowa i przewodniczący miejskich struktur PO.

W okręgu 10., który skupia powiaty bełchatowski, radomszczański, piotrkowski, tomaszowski, opoczyński, skierniewicki i rawski wybierać będziemy dziewięcioro posłów. W Kończącej się kadencji Platforma ma trzech parlamentarzystów z tego okręgu - minister Elżbietę Radziszewską, Jacka Zacharewicza i Dorotę Rutkowską, która w ubiegłym roku zastąpiła Włodzimierza Kulę. Poseł z Bełchatowa zrezygnował z mandatu na rzecz zasiadania w sejmiku wojewódzkim.

Jak mówi Janusz Mękarski, PO będzie chciała w wyborach 9 października przynajmniej utrzymać swój stan posiadania w naszym okręgu. - Mamy troje posłów i planem minimum jest utrzymanie tego stanu, ale myślę, że realnie możemy myśleć także o czwartym mandacie - mówi Mękarski. - Chcielibyśmy bardzo, aby reprezentant powiatu bełchatowskiego znalazł się w sejmie.

Trójka dotychczasowych parlamentarzystów zajmie trzy czołowe pozycje na liście PO. Jedynką będzie minister Elżbieta Radziszewska. - Nie jestem gorsza od tych osób z czołowych miejsc na liście - mówi Elżbieta Kudaj. - Mam równie dobre wykształcenie i doświadczenie zawodowe, a do tego również bardziej realne spojrzenie na problemy, ponieważ nie zasiadałam jeszcze w sejmie - podkreśla. - Jestem jedyną bełchatowską kobietą startującą w tych wyborach. Będę chciała w swojej kampanii dotrzeć właśnie do mieszkańców Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego. W Bełchatowie się urodziłam, tutaj chodziłam do szkoły, z tym miastem związałam swoje życie zawodowe, chcę reprezentować Bełchatów w parlamencie.

Jeżeli Elżbieta Kudaj zostanie wybrana, w sejmie zamierza skupić się na tematach oświatowych oraz sprawach pomocy społecznej i przeciwdziałaniu przestępczości wśród młodzieży.

Ostatnie miejsce na liście PO nie martwi Sławomira Malinowskiego. Przeciwnie, w myśl biblijnej maksymy były burmistrz Zelowa podkreśla, że ostatni będą pierwszymi. Nie musi się bardzo mylić. Wielu wyborców, którzy nie głosują na konkretnych polityków, a na partie, często zakreśla ostatnie nazwisko na liście swojego ulubionego ugrupowania. Ostatnie miejsce to na pewno lepsza pozycja, niż w środku listy.

Ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie w samorządzie Sławomir Malinowski w przypadku uzyskania mandatu chce skupić się na stanowieniu prawa lepiej regulującego stosunki między samorządami, a rządem centralnym. - Trzeba, aby jak najwięcej samorządowców przenikało do sfer parlamentarnych, aby ustalić przejrzysty podział między tym co państwowe, a tym co samorządowe - mówi były burmistrz Zelowa, który jak podkreśla po odejściu z pracy w zelowskim samorządzie zamierza wkrótce rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Bełchatowscy kandydaci PO w swojej kampanii zamierzają stawiać na bezpośrednie kontakty z wyborcami. Nie będzie wieców, w zamian w myśl platformowej strategii kampanii „door to door”, kandydaci zamierzają przekonywać do siebie m.in. odwiedzając mieszkańców w ich domach. „Rozwój, dobrobyt, bezpieczeństwo” to robocze hasło, które przyświeca w kampanii Sławomirowi Malinowskiemu. - Ja nad swoim hasłem jeszcze pracuję, mam cztery sentencje w głowie, z których skorzystam w swoich materiałach wyborczych - dodaje Elżbieta Kudaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.