PARTNER PORTALU
 • BGK

PO nie poprze Adamowicza w wyborach w Gdańsku

 • PAP/AKC    27 kwietnia 2018 - 12:12
PO nie poprze Adamowicza w wyborach w Gdańsku
Paweł Adamowicz nie może liczyć na poparci PO (fot. Facebook)

Platforma Obywatelska nie udzieli poparcia Pawłowi Adamowiczowi ubiegającemu się o reelekcję w wyborach na prezydenta Gdańska.  Jak poinformował szef partii, Grzegorz Schetyna, trwają rozmowy z Nowoczesną na temat wystawienia innego wspólnego kandydata.
 • Naszych kandydatów na prezydentów będziemy wybierać wspólnie z Nowoczesną. W Gdańsku nie będzie to Paweł Adamowicz - oświadczył dziś szef PO, Grzegorz Schetyna.
 • Jak mówił, dla Platformy ważne są relacje koalicyjne. Skoro Adamowicza nie poprze Nowoczesna, nie zrobi tego również PO.
 • O fotel prezydenta Gdańska będzie się ubiegał również Kacper Płażyński z Prawa i Sprawiedliwości. 

W czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił część nazwisk kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast. W Gdańsku startować ma Kacper Płażyński, syn zmarłego w katastrofie smoleńskiej byłego marszałka Sejmu (także byłego współzałożyciela PO) Macieja Płażyńskiego.

O reelekcję ubiegać zamierza się też, wywodzący się z PO, obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Ani Platforma, ani Nowoczesna nie chcą jednak wesprzeć jego kampanii. Oba ugrupowania wciąż rozmawiają na temat wystawienia innego wspólnego kandydata. PO chce, aby był to ktoś z dwójki: posłanka Agnieszka Pomaska - europoseł Jarosław Wałęsa; Nowoczesna zaproponowała swą posłankę Ewę Lieder.

Schetyna pytany w piątek w radiowej Trójce, kiedy zapadnie decyzja o kandydacie PO na prezydenta Gdańska, powiedział: "Jesteśmy gotowi, rozmawiamy z Nowoczesną, ze środowiskami ruchów miejskich i z innymi ugrupowaniami. Zależy nam na dużej szerokiej koalicji".

Schetyna dopytywany o kandydaturę Pawła Adamowicza, podkreślił że Nowoczesna, z którą PO tworzy koalicję, go nie popiera, więc Platforma też go nie poprze.

Na pytanie, czy Schetyna byłby gotów poprzeć Adamowicza, gdyby nie stanowisko Nowoczesnej, odparł: "Adamowicz po tylu latach dobrych kadencji, mógłby - czy słyszałem, że chciałby - zmienić plan na inną polityczną przyszłość, jednak chce dalej kandydować na prezydenta".

- "Dla nas ważne są relacje koalicyjne, będziemy wspólnie (z Nowoczesną) wybierać kandydata i nie będzie to Paweł Adamowicz - zadeklarował szef PO.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • Prof. Glass, 2018-04-27 13:11:46

  Wyjątkowe bydle! Pazerny na kasę jak wszyscy tzw. styropianowcy! Mam nadzieję, że udławi się swoją kasą!