PARTNER PORTALU
  • BGK

PO opracowuje program samorządowy dla Wrocławia

  • PAP/EM    1 marca 2017 - 16:32
PO opracowuje program samorządowy dla Wrocławia
Program samorządowy dla Wrocławia kładzie nacisk na realny wpływ mieszkańców na decyzje podejmowane przez władze miasta - mówią przedstawiciele PO (fot. pixabay)

• „Wrocław. Dobrze zorganizowane miasto dla ludzi” - to hasło opracowywanego przez PO programu samorządowego dla stolicy Dolnego Śląska.
• Program oraz kandydatura prof. Alicji Chybickiej na fotel prezydenta Wrocławia będą poddane konsultacjom społecznym.
Jak powiedział podczas konferencji prasowej poseł PO Sławomir Piechota, nad programem samorządowym dla Wrocławia pracuje od kilku miesięcy kilkanaście osób. W grupie tej jest, jako ekspertka, proponowana przez PO kandydatka w wyborach na prezydenta miasta - posłanka tej partii prof. Alicja Chybicka.

"Nadrzędnym celem programu, który będzie tworzony w oparciu o konsultacje z różnymi środowiskami, jest uczynienie Wrocławia miastem przyjaznym dla mieszkańców. Przyjaznym w dwóch wymiarach: po pierwsze w wymiarze jakości życia, po drugie zaś w podmiotowej współpracy urzędu z rożnego rodzaju organizacjami i inicjatywami obywatelskimi" - mówił Piechota.

Dyrektor Biuro Regionu Dolnośląskiego PO Marek Łapiński podkreślił, że program samorządowy dla Wrocławia kładzie nacisk na realny wpływ mieszkańców na decyzje podejmowane przez władze miasta. "Zasada partycypacji, konsultacji społecznych, jawności życia publicznego to zasady, które wraz z otwartością na nowe inicjatywy charakteryzują ten program" - powiedział Łapiński.

PO wskazuje w programie samorządowym dla Wrocławia 12 priorytetów. To m.in. miasto: wysokiej jakości życia, przyjaznej komunikacji publicznej, zdrowego środowiska naturalnego, odpowiedzialnej polityki mieszkaniowej, społeczeństwa obywatelskiego, współtworzone przez mieszkańców, czy szanujące różnorodność.

"Będziemy rozmawiać o poszczególnych zapisach programu z partnerami społecznymi, politycznymi i wrocławianami. Ten program będzie tak naprawdę pisany z mieszkańcami" - deklarował Łapiński.

Otwarte spotkania dla mieszkańców, poświęcone programowi samorządowemu PO dla Wrocławia, mają rozpocząć się już w marcu.

W poniedziałek w uchwale podjętej przez zarząd powiatu wrocławskiego PO wskazano prof. Alicję Chybicką jako kandydatkę do startu w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Wrocławia. W uchwale o rozpoczęciu konsultacji wskazano, że prof. Chybicka może łączyć różne środowiska obywatelskie i uzyskać poparcie dużej liczby wyborców oraz organizacji i partii.

Prof. Chybicka to pierwsza z kandydatów deklarujących chęć startu w wyborach na fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Obecny włodarz miasta Rafał Dutkiewicz, który rządzi Wrocławiem od 2002 r., w listopadzie ubiegłego roku oświadczył, że nie będzie ubiegał się o reelekcję.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.