PARTNER PORTALU
 • BGK

PO: sobotnia konwencja pokaże, jak ważny dla Platformy jest samorząd

 • PAP/JS    17 października 2017 - 23:09
PO: sobotnia konwencja pokaże, jak ważny dla Platformy jest samorząd
Konferencja odbyła się przed wyjazdem kilkudziesięciu parlamentarzystów PO na spotkania z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego w ramach programu Polska Obywatelska 2.0. (fot. Piotr Borys/twitter)

Sobotnia (21 października) ogólnopolska konwencji Platformy Obywatelskiej pokaże, jak ważny dla PO jest samorząd terytorialny; zaprezentowany zostanie program na wybory samorządowe i rozpocznie się "pisanie scenariusza kampanii wyborczej" - zapowiedzieli w Kielcach liderzy Platformy.
• Sobotni zjazd PO, który odbędzie się w łódzkiej Hali Expo, będzie poświęcony dwóm kwestiom - przyjęciu programu ugrupowania na przyszłoroczne wybory samorządowe oraz zmianom w funkcjonowaniu samej partii.

• "Chcemy zbudować taki program, żeby mieszkańcy na dole mieli wpływ na władzę, która będzie decydować w całości o sprawach, które ich dotyczą" - powiedział sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski.

"Jesteśmy tutaj, żeby rozmawiać z mieszkańcami świętokrzyskiego o problemach, sprawach, projektach, o tym wszystkim co przed nami w najbliższych miesiącach. Chcemy rozmawiać o wyborach samorządowych, o ordynacji samorządowej oraz o wyzwaniach, które stają przed Polską" - powiedział podczas konferencji prasowej w Kielcach, lider PO Grzegorz Schetyna.

Konferencja odbyła się przed wyjazdem kilkudziesięciu parlamentarzystów PO na spotkania z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego w ramach programu Polska Obywatelska 2.0. Posłowie w kilkuosobowych grupach udali się do 14 miejscowości w regionie.

Schetyna podkreślił, że spotkanie w świętokrzyskim "zamyka wielki marsz", ponieważ jest to ostatnie województwo, którego jeszcze nie odwiedzili parlamentarzyści.

Szef Platformy powiedział, że od soboty, kiedy to w Łodzi odbędzie się ogólnopolska konwencja PO, jego partia rozpocznie "pisanie scenariusza kampanii wyborczej, programu wyborczego i budowania jego regionalnych dodatków".

"To będzie ważny dzień, bo pokaże on jak ważny jest dla nas samorząd terytorialny, jak ważni są mieszkańcy i dobre z nimi relacje, jak ważne jest sensowne wykorzystanie środków europejskich i jak wielkie jest dzisiaj zagrożenie (…) dla podmiotowości małych ojczyzn" - zaznaczył Schetyna.

Podkreślił, że jego "partia będzie budować koalicję" pod szyldem zjednoczonej opozycji. "Nie ma dzisiaj alternatywy dla złych rządów PiS, niż dobra współpraca tych, którzy są przeciwko centralizacji, są za samorządem, za demokracją i praworządnością" - dodał.

Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski odniósł się do wcześniejszych spotkań w ramach programu Polska Obywatelska 2.0, mówiąc, że "w większości uczestniczyli w nich ludzie zaniepokojeni tym, co dzieje się w Polsce". "W dużej części oczekują od Platformy, że potrafi zbudować program, który w następnych wyborach parlamentarnych odsunie PiS od władzy" - dodał.

Gawłowski zapewnił, że na bazie tych spotkań w sobotę, podczas ogólnopolskiej konwencji PO, zaprezentowany zostanie program mówiący o kolejnym etapie reformy samorządowej. "Chcemy zbudować taki program, żeby mieszkańcy na dole mieli wpływ na władzę, która będzie decydować w całości o sprawach, które ich dotyczą" - dodał.

Sobotni zjazd PO, który odbędzie się w łódzkiej Hali Expo, będzie poświęcony dwóm kwestiom - przyjęciu programu ugrupowania na przyszłoroczne wybory samorządowe oraz zmianom w funkcjonowaniu samej partii. Przyjęty ma zostać nowy statut Platformy, a wraz z nim - kilka nowych rozwiązań, dotyczących m.in. Zarządu Krajowego PO i Rady Krajowej partii.

Program Polska Obywatelska 2.0. powstał pod koniec ubiegłego roku. Od tego czasu posłowie PO wizytowali we wszystkich województwach w kraju, gdzie podczas spotkań otwartych rozmawiali z mieszkańcami nt. samorządu, oświaty, służby zdrowia i rolnictwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Jam, 2017-10-18 10:10:04

  Mniej kraść niż PiSowcy - to akurat łatwe...
 • jeż, 2017-10-18 08:09:58

  Do zibi: obiecają kraść więcej! rząd ukrócił wyłudzenia vat, rozlicza złodziejską prywatyzację... to PO pozostał tylko samorząd do grabienia. przecież sensem istnienie PO jest takie dzielenie dóbr wypracowanych przez obywateli żeby działaczom PO żyło się dostatnio. a że w samorządach jest cała mas...a KLIK, grup interesów i KOLESI to mają duże pole do działania...  rozwiń
 • zibi, 2017-10-17 23:46:30

  Obiecają mniej kraść ?