PARTNER PORTALU
  • BGK

PO zapewnia: Jesteśmy otwarci na każdego, kto ma podobny pogląd na samorząd

  • PAP/JS    22 maja 2017 - 17:58
PO zapewnia: Jesteśmy otwarci na każdego, kto ma podobny pogląd na samorząd
Budka wziął udział we wspólnej konferencji prasowej pt. "Zjednoczona opozycja w samorządzie" z grupą byłych działaczy Nowoczesnej (fot. facebook/Borys Budka)

Platforma Obywatelska jest otwarta na każdego, kto podobnie patrzy na samorząd i ma podobne wartości – powiedział w Gliwicach (Śląskie) wiceprzewodniczący PO Borys Budka. Dodał, że współpraca z Platformą nie oznacza od razu wstąpienia do partii.
Budka wziął udział we wspólnej konferencji prasowej pt. "Zjednoczona opozycja w samorządzie" z grupą byłych działaczy Nowoczesnej, którzy rozpoczęli współpracę z Platformą. Wystąpił wraz z posłanką Martą Golbik, która niedawno przeszła z Nowoczesnej do PO, a także z byłymi członkami Nowoczesnej - Iwoną Labisz i Miłoszem Wolańskim. Ci ostatni poinformowali podczas spotkania, że w poniedziałek rano złożyli rezygnacje z członkostwa w partii Ryszarda Petru.

"Cieszę się, że dzisiaj poszerzamy się tutaj w Gliwicach o osoby, które wespół z Platformą Obywatelską będą budowały ten front zjednoczonej opozycji (…). Wierzę, że tylko taka formuła (…) daje możliwość wyraźnego zwycięstwa w samorządzie (wyborach samorządowych - red)" - podkreślił Budka.

Wiceszef PO zaznaczył, że Platforma jest otwarta "na każdego, kto podobnie patrzy na samorząd, kto ma podobne wartości". "Dlatego każdy, kto przyjdzie i będzie chciał z nami rozmawiać, jest mile widziany w Platformie, ale nie musi od razu brać legitymacji partyjnej; wiemy, że ważniejsze jest dla miasta, dla powiatu, dla regionu, by mieć dobre osoby z ruchów miejskich, dobre osoby, które podobnie patrzą na to (samorząd - red), aniżeli osoby z legitymacją partyjną" - zadeklarował.

Jednocześnie dodał, że "największym błędem każdego ugrupowania jest zamknięcie się wyłącznie we własnym środowisku". "Platforma wyciąga wnioski z przeszłości, Platforma uczy się na błędach i jesteśmy otwarci na każdego, kto będzie chciał z nami współpracować. Jeżeli są osoby, którym nie podoba się to, że niektórzy, podkreślam - niektórzy, w Nowoczesnej z góry mówią trzeba się zamknąć, to my jesteśmy otwarci; ale ja wierzę, że przykład tych ludzi da do myślenia naszym koleżankom i kolegom z Nowoczesnej, że nie tędy droga, którędy idą, tylko w zupełnie inną stronę - wspólnych list, wspólnego działania na początku w samorządzie, by później, po już takim dotarciu, iść razem w wyborach parlamentarnych" - zaznaczył Budka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • szary obywatel, 2017-05-22 20:04:06

    I na takich ludzi muszę płacić podatki i nic nie mogę zrobić. Uczynili z nas niewolników.