PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpacie: 55 mln wydano na program 500+

  • pt/pap    5 maja 2016 - 17:41
Podkarpacie: 55 mln wydano na program 500+
Na Podkarpaciu wydano do tej pory na program "Rodzina 500 plus" ponad 55 mln zł. (fot.fotolia)

• Ponad 55 mln zł wydano dotychczas na Podkarpaciu na realizację programu "Rodzina 500 plus".
• W ocenie wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, pierwszy miesiąc realizacji programu przebiega w regionie sprawnie i bez zakłóceń.
Wojewoda poinformowała, że do urzędu nie wpłynęła żadna skarga dotycząca programu. "Ani na służby, które realizują program, ani służb na jego funkcjonowanie" - dodała.

Na Podkarpaciu wydano do tej pory na program "Rodzina 500 plus" ponad 55 mln zł. W tej kwocie są pieniądze przeznaczone na wypłatę świadczeń, jak i koszty wdrożenia i przygotowania programu. W regionie pieniądze z programu wypłacają już 124 gminy ze 160, które są w województwie.

Wojewoda przypomniała, że w regionie wciąż działa infolinia, na której można dowiedzieć się wszystkiego o realizacji programu. "Po województwie jeździ też specjalny Bus 500+, który promuje program. Do tej pory odwiedził 110 gmin"- powiedziała Leniart.

Dotychczas na Podkarpaciu złożonych zostało prawie 125 tys. wniosków o wymianę świadczeń. Z tej liczby drogą elektroniczną wpłynęło prawie 16,5 tys. wniosków (ok. 13 proc.).

Według wojewody, w maju na realizację programu w regionie przeznaczonych zostanie prawie 124 mln zł.

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej szacuje, że uprawnionych do świadczenia w kraju jest 2,7 mln rodzin, a wsparciem objętych może zostać ok. 3,7 mln dzieci.

Według danych podanych na początku maja w skali kraju w ramach programu "Rodzina 500 plus" w sumie złożono ponad 2 mln wniosków (ok. 75 proc. spodziewanych). Drogą elektroniczną wpłynęło ich już prawie pół miliona.

Program "Rodzina 500 plus" ruszył 1 kwietnia. Zgodnie z jego zapisami świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane jest na każde drugie i kolejne dziecko. W przypadku dochodu poniżej 800 zł netto na osobę rodzina otrzyma wsparcie także na pierwsze dziecko. Dla rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne kryterium dochodowe wynosi 1200 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.