PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie. 25 mln zł na m.in. budowę żłobków przyzakładowych

  • PAP/rs    24 stycznia 2018 - 17:11
Podkarpackie. 25 mln zł na m.in. budowę żłobków przyzakładowych
W ramach projektów będzie można sfinansować wszystkie niezbędne rzeczy do otwarcia żłobka. (Fot. Shutterstock.com)

25 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie na projekty, w ramach których tworzone będą m.in. przyzakładowe żłobki i kluby dziecięce. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego.
Jak poinformował dyrektor WUP Tomasz Czop, pieniądze mogą być przeznaczone również na tworzenie nowych miejsc w istniejących już żłobkach czy klubach dziecięcych. - Dofinansowane mogą uzyskać projekty składane przez samorządy terytorialne, jak i podmioty prywatne, otwierające nowe miejsca opieki nad dziećmi do lat trzech - dodał.

W ramach projektów będzie można sfinansować wszystkie niezbędne rzeczy do otwarcia żłobka, w tym m.in. wyposażenie czy wynagrodzenie dla personelu. Dotacja może być przeznaczona również na adaptację pomieszczeń.

Czop podkreślił, że nowe miejsca w żłobkach pozwolą rodzicom dzieci lub ich opiekunom wrócić na rynek pracy po urlopach macierzyńskich i rodzicielskich.

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu wynosi 85 proc., minimalna wartość projektu wynosi 250 tys. zł.

Wnioski o dofinansowanie projektów będzie można składać od 26 lutego do 16 marca 2018 r.

Konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego. Podkarpacie w ramach RPO otrzyma w sumie ponad 2,1 mld euro. Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego tzw. osi finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.