PARTNER PORTALU
 • BGK

Podkarpackie, CBA: Wójt zatrzymany za łapówki

 • pt    24 października 2016 - 14:12
Podkarpackie, CBA: Wójt zatrzymany za łapówki
Agenci CBA w ramach śledztwa przeszukali nie tylko pomieszczenia urzędu gminy, ale także mieszkania, biura rachunkowe, siedziby spółek i hotele. (fot.cba.gov.pl)

• Agenci CBA zatrzymali wójta jednej z podkarpackich gmin oraz biznesmena z branży drogowej.
• Śledztwo dotyczy łapówek w zamian za zlecenia prac remontowych i przyjęcia do pracy w urzędzie.
W śledztwie CBA ustalono, że zatrzymany wójt gminy Ostrów wielokrotnie przekraczał swoje uprawnienia służbowe działając na szkodę interesu publicznego - łamał ustawę o zamówieniach publicznych „ustawiając” zlecenia.

CBA ustaliła także, że wójt przyjmował do pracy w urzędzie w zamian za łapówki: raz wziął 5 tys. zł, innym razem było to 2 tys. zł.

Agenci CBA w ramach śledztwa przeszukali nie tylko pomieszczenia urzędu gminy, ale także mieszkania, biura rachunkowe, siedziby spółek i hotele. Zabezpieczono dokumentacje w postaci umów, faktur, pism, telefony, komputery oraz nośniki danych.

Wójt i dwie inne zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty korupcyjne. Prokuratura zastosowała wobec wójta dozór policji, zakaz opuszczania kraju, poręczenie w wysokości 20 tys. zł oraz zawieszenie w czynnościach pełnienia funkcji wójta.

Postępowanie prowadzi rzeszowska delegatura CBA pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Rzeszowie.
.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • dobrze życze gminie, 2016-10-25 12:00:15

  Do Irbis: niech dokladnie przeswietla gmine ostrów, udziału wójta w ZUK, działki jakie nabył w czasie kadencji etc. niestety kanalia która doprowadziłą prawie gmine do bankructwa, pazernie nabijała swoje kieszenie przekrętami, pierdel sie należy!
 • Irbis, 2016-10-24 14:29:48

  Może by tak CBA sprawdziło także inne pogłoski, jakie już od dłuższego czasu niesie "wieść gminna" w powiecie ropczycko-sędziszowskim? Chociażby te o przekrętach wokół działek budowlanych, inwestycyjnych czy w okolicach autostrady?