PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie. Lucjan Kuźniar odchodzi z zarządu województwa

  • PAP    23 stycznia 2018 - 15:52
Podkarpackie. Lucjan Kuźniar odchodzi z zarządu województwa
(Fot. sejmik.podkarpackie.pl)

Lucjan Kuźniar złożył rezygnację z funkcji członka zarządu woj. podkarpackiego – poinformowało we wtorek biuro prasowe marszałka województwa. Uchwała w sprawie przyjęcia rezygnacji będzie głosowana na sesji sejmiku w przyszłym tygodniu.
  • Według nieoficjalnych źródeł rezygnacja Kuźniara ma związek z decyzją Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, który niedawno nakazał wznowić Prokuraturze Okręgowej we Włocławku śledztwo, w którym jedną z osób podejrzanych jest żona Kuźniara - Jadwiga.
  • Lucjana Kuźniara zastąpi prawdopodobnie dotychczasowy wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.
  • Kuźniar w zarządzie województwa odpowiadał m.in. za rolnictwo.

Kuźniar powiedział, że powodem złożenia rezygnacji były "względy rodzinne i chęć realizacji zadań na innej płaszczyźnie". - Nadal będę sprawował mandat radnego i w dalszym ciągu będę należał do klubu PiS - zadeklarował. Kuźniar nie jest natomiast członkiem partii PiS.

Województwo podkarpackie, jako jedyne w kraju jest rządzone przez PiS. W 33-osobowym sejmiku, 19 radnych należy do klubu PiS, 9 do klubu PSL, 4 do klubu PO, a 1 radny jest niezrzeszony.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, który podpisał się w imieniu zarządu pod przesłanym mediom komunikacie, podziękował Kuźniarowi za "kilka lat dobrej współpracy w zarządzie województwa podkarpackiego, przy kształtowaniu wizerunku naszego regionu".

- Pragniemy podziękować także za zaangażowanie w realizację wielu zadań, szczególnie w dziedzinie rolnictwa i energii odnawialnych, a także za liczne wysiłki podejmowane na rzecz tworzenia sprzyjających warunków dla rozwoju Podkarpacia - podkreślił Ortyl.

Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do zarządu województwa, Kuźniara zastąpi dotychczasowy wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.

Zdaniem źródła PAP, rezygnacja Kuźniara ma związek z decyzją Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, który niedawno nakazał wznowić Prokuraturze Okręgowej we Włocławku śledztwo, w którym jedną z osób podejrzanych jest żona Kuźniara - Jadwiga. Prowadzona od 2013 r. sprawa dotyczy udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzeń podatku VAT i wystawiania fałszywych faktur.

W październiku 2016 r. włocławska prokuratura umorzyła część śledztwa, która odnosiła się do części podejrzanych, w tym Jadwigi K.

Według mediów, Justyna Plechowska z włocławskiej prokuratury informowała wówczas, że śledztwo prowadzone przeciwko Jadwidze K. zostało umorzone "z uwagi na brak danych uzasadniających podejrzenie, że Jadwiga K. świadomie i celowo dopuściła się zarzucanych jej czynów", ale Prokurator Generalny uchylił to postanowienie, jako niezasadne. Tym samym Jadwiga K. ponownie została objęta śledztwem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.