PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Pieniądze z RPO na wsparcie rodzin i pieczy zastępczej

  • PAP/EM    14 lutego 2017 - 16:40
Podkarpackie: Pieniądze z RPO na wsparcie rodzin i pieczy zastępczej
Na dofinansowanie liczyć mogą przede wszystkim projekty, które będą wspierać rozwój rodzinnych form pieczy zastępczej (fot. pixabay)

• 6 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w konkursie na projekty wspierające rodziny i pieczę zastępczą w regionie.
• Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020.
Jak poinformował dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) w Rzeszowie Tomasz Czop, w ramach konkursu wspierane będą zarówno rodziny sprawujące pieczę zastępczą, jak i niewydolne wychowawczo rodziny biologiczne, których dzieci umieszczone są w pieczy. "Pomoc dla tych rodzin świadczona będzie poprzez m.in. poradnictwo i terapię oraz usługi opiekuńcze i specjalistyczne" - dodał.

W konkursie na dofinansowanie liczyć mogą przede wszystkim projekty, które - jak wyjaśnił Czop - będą wspierać rozwój rodzinnych form pieczy zastępczej. Pieniądze w ramach konkursu mogą być przeznaczone także na doskonalenie osób sprawujących już pieczę zastępczą - na szkolenia i warsztaty dla niech.

Zdaniem Czopa, ważnym aspektem w tym konkursie jest również możliwość tworzenia grup wsparcia i grup samopomocowych dla rodzin sprawujących pieczę zastępczą.

"Naszym celem w tym konkursie jest zapewnienie pomocy rodzinom przeżywającym trudności wychowawcze i opiekuńcze. Chcemy wdrożyć takie działania, które umożliwiać będą również powrót dzieci do rodzin biologicznych i ograniczą umieszczanie dzieci w domach dziecka" - zaznaczył.

Budżet konkursu to 6 mln zł; minimalna wartość projektu wynosi 50 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie projektów można będzie składać od 17 marca do 7 kwietnia 2017 r.

Szczegółowe informacje o konkursie będzie można uzyskać na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 24 marca 2017 r. w siedzibie WUP w Rzeszowie.

Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro. Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego: Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.