PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Ponad 20 mln zł z programu "Maluch plus"

  • aw/PAP    26 lutego 2018 - 17:36
Podkarpackie: Ponad 20 mln zł z programu "Maluch plus"
Dzięki programowi Maluch Plus w województwie podkarpackim powstanie ponad 1000 miejsc dla najmłodszych - mówił Bartosz Marczuk (fot.twitter)

Ponad 20 mln zł otrzyma w 2018 r. województwo podkarpackie w ramach rządowego programu "Maluch plus". W poniedziałek (26 lutego), w Leżajsku wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk wręczył samorządowcom z regionu promesy na część tych środków - ponad 12 mln zł.
Wiceminister podkreślił, że dzięki wsparciu z programu "Maluch plus" w województwie podkarpackim powstanie ponad 1 tys. nowych miejsc opieki dla najmłodszych.

"Maluch plus" to rządowy program wspierający rozwój żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów dla dzieci do lat trzech. W poniedziałek wiceminister wręczył samorządom promesy w ramach modułów programu 1a i 1b. Moduł 1a oznacza, że pieniądze przeznaczone mogą być na tworzenie i funkcjonowanie do końca 2018 r. miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech w gminach, gdzie dotychczas nie funkcjonował żłobek ani klub dziecięcy. Natomiast promesy w ramach modułu 1b otrzymały gminy, gdzie funkcjonuje co najmniej jeden żłobek lub klub dziecięcy.

Największe dofinansowanie otrzymały w poniedziałek gmina Głogów Małopolski - 1,3 mln zł na utworzenie żłobka z 65 miejscami opieki, miasto Tarnobrzeg - ponad 1,2 mln zł na utworzenie żłobka z 60 miejscami oraz Żyraków - 1 mln zł na utworzenie żłobka z 50 miejscami opieki.

W programie "Maluch plus" funkcjonują jeszcze moduły 2, 3 i 4. W sumie na Podkarpacie w 2018 r. trafi z tego programu ponad 20,8 mln zł.

Jak podkreśliła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, jest to jedna z najwyższych dotacji w kraju z tego programu. "Co wskazuje na ogromne zaangażowanie podmiotów świadczących usługi opiekuńcze nad dziećmi i równie duże zainteresowanie rodziców takimi usługami" - dodał.

Wojewoda podkreśliła, że wszyscy beneficjenci z terenu województwa, których oferty na tworzenie żłobków, klubów dziecięcych i miejsc opieki sprawowanej przez dziennych opiekunów, zostały zakwalifikowane do udziału w konkursie, otrzymają pełną, wnioskowaną kwotę dotacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.