PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie. PSL przygotowuje listy kandydatów do wyborów samorządowych

  • pt/pap    3 lipca 2017 - 14:57
Podkarpackie. PSL przygotowuje listy kandydatów do wyborów samorządowych
Listy z nazwiskami kandydatów mają być przygotowane jesienią br. (fot. Anna Woźniak, Flickr)

Szef podkarpackiego PSL, poseł Mieczysław Kasprzak poinformował w poniedziałek na konferencji w Rzeszowie, że powołanych zostało pięciu pełnomocników, którzy mają przygotować regionalne listy kandydatów do przyszłorocznych wyborów samorządowych.
"Region podzielony jest na pięć okręgów wyborczych (do sejmiku). Dlatego powołaliśmy pięciu pełnomocników, których zadaniem jest przygotowanie list z nazwiskami kandydatów. PSL zawsze uzyskiwał dobry wynik w regionie i liczmy, że tak będzie i tym razem" - dodał Kasprzak.

W okręgu nr 1, który obejmuje m.in. Rzeszów pełnomocnikiem został sekretarz zarządu wojewódzkiego Zbigniew Michał. W okręgu nr 2 w skład, którego wchodzi m.in. Dębica pełnomocnikiem został obecny szef klubu radnych PSL w sejmiku Wiesław Lada. Natomiast pełnomocnikiem w okręgu nr 3, który obejmuje m.in. Tarnobrzeg listy kandydatów będzie przygotowywał wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

Natomiast Kasprzak został pełnomocnikiem w okręgu nr 4, który obejmuj m.in. Przemyśl. Z kolei wiceprezes zarządu wojewódzkiego PSL Dariusz Sobieraj jest pełnomocnikiem w okręgu nr 5, który obejmuje m.in. Krosno.

Jak zaznaczył Kasprzak, pełnomocnicy mają przygotować listy, na których znajda się "najlepsze nazwiska z najlepszych". "Chcemy, żeby to byli ludzie z doświadczeniem, fachowcy. Obecnie w sejmiku wojewódzkim mamy dziewięciu radnych, to jest bardzo dobry wynik. Chcemy go powtórzyć, a nawet poprawić" - powiedział szef podkarpackiego PSL.

Stronnictwo przygotowuje się również do wyborów na szczeblu powiatowym i gminnym. Kasprzak zapowiedział, że PSL wystawi też swoich kandydatów na prezydentów największych miast w regionie.

Listy z nazwiskami kandydatów mają być przygotowane jesienią br. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.