PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie, ptasia grypa: wykryto ognisko choroby w powiecie przemyskim

  • Farmer.pl    19 grudnia 2016 - 12:35
Podkarpackie, ptasia grypa: wykryto ognisko choroby w powiecie przemyskim
Ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 potwierdzono na terenie województwa lubuskiego i podkarpackiego. (fot. pixabay.com)

• Główny Inspektorat Weterynarii poinformował o potwierdzeniu dwóch nowych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków.
• Jedno z ognisk wykryto w okolicach Przemyśla w woj. podkarpackim. Wcześniej chorobę potwierdzono na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej.
Główny Inspektorat Weterynarii przekazał wczoraj informacje na temat potwierdzenia dwóch nowych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 na terenie kraju. Szczególnie niepokoi fakt, iż jedno z ognisk stwierdzono na terenie powiatu przemyskiego na Podkarpaciu. Do tej pory chorobę potwierdzono w stadach drobiu na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej.

Pierwsze z omawianych ognisk wykryto na fermie utrzymującej ponad 36 tys. sztuk indyka w wieku od 10 do 13 tygodni. Ognisko choroby wykryto na terenie miejscowości Deszczno należącej do powiatu gorzowskiego. Miejscowość ta leży na obszarze obszaru zapowietrzonego, który ustalono po wykryciu drugiego ogniska choroby.

Drugie z ognisk wykryto na terenie gminy Przemyśl na Podkarpaciu. Dotyczy ono gospodarstwa w którym prowadzony był przyzagrodowy chów różnych gatunków drobiu. Gospodarstwo łącznie utrzymuje 72 sztuki drobiu.

Czytaj więcej TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.