PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Śnieg uszkodził linie energetyczne. Tysiące mieszkańców bez prądu

  • PAP/AT    4 lutego 2018 - 10:29
Podkarpackie: Śnieg uszkodził linie energetyczne. Tysiące mieszkańców bez prądu
Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne, w południowo-wschodniej części województwa występują jednak trudne warunki drogowe (fot.pixabay.com)

W niedzielę (4 luty), z powodu obfitych opadów śniegu, ok. 11 tys. gospodarstw domowych na Podkarpaciu pozostaje bez prądu. Najwięcej w powiatach sanockim i leskim. W regionie wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne.
Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, najwięcej awarii jest w powiatach sanockim i leskim, tam bez prądu pozostaje ok. 10 tys. odbiorców. Natomiast w powiecie jarosławskim ok. 1 tys. gospodarstw nie ma prądu.

Natomiast wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne, w południowo-wschodniej części województwa występują jednak trudne warunki drogowe.

Czytaj też: Atak zimy na Podkarpaciu

"Służby drogowe i energetyczne starają się minimalizować i usuwać utrudnienia oraz awarię. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez wszystkie służby i straże" - czytamy w komunikacie WCZK.

Na Podkarpaciu straż pożarna odnotowała 170 interwencji, głównie dotyczących usuwania połamanych gałęzi i drzew. Wszystkie interwencje miały miejsce w rejonie Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.