PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie, wichury: Uszkodzone domy i awarie prądu

  • PAP/AT    6 października 2017 - 08:52
Podkarpackie, wichury: Uszkodzone domy i awarie prądu
W wyniku silnych wiatrów w podkarpackim uszkodzonych zostało 60 linii średniego napięcia oraz 700 transformatorów.(fot.pixabay.com)

W wyniku wichur jakie przeszły nad Polską na Podkarpaciu 25 tys. odbiorców pozbawionych było energii elektrycznej, połamane zostały drzewa oraz uszkodzone budynki.
W piątek rano na Podkarpaciu energii elektrycznej pozbawionych było 25 tys. odbiorców. W ciągu ostatniej nocy strażacy 320 razy interweniowali w związku z usuwaniem skutków wichury.

"W wyniku silnych wiatrów w regionie uszkodzonych zostało 60 linii średniego napięcia oraz 700 transformatorów. Prądu pozbawionych jest 25 tys. odbiorców. Od kilku godzin trwa usuwanie skutków wichury" - powiedział Łukasz Boczar z rzeszowskiej PGE Dystrybucja.

Najwięcej awarii na liniach energetycznych zanotowano m.in. w okolicach Stalowej Woli, Mielca i Leżajska.

Czytaj też: Orkan Ksawery: Bilans wichur na Polską

Z kolei podkarpaccy strażacy w ciągu ostatnich kilkunastu godzin interweniowali 320 razy; m.in. w powiatach: mieleckim, tarnobrzeskim, dębickim, rzeszowskim, ropczyckim oraz niżańskim. W dalszym ciągu napływają zgłoszenia.

"Zdecydowana większość wyjazdów dotyczyła usuwania konarów i gałęzi drzew połamanych przez wiatr. W woj. podkarpackim uszkodzonych jest także 12 dachów na budynkach gospodarczych i mieszkalnych" - mówił rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie Marcin Betleja.

Jego zdaniem usuwanie skutków silnych wiatrów potrwa cały dzień.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.