PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie. 200 tys. zł trafi do gmin Brusy i Sośno poszkodowanych w nawałnicach

  • pt/pap    28 sierpnia 2017 - 12:44
Podlaskie. 200 tys. zł trafi do gmin Brusy i Sośno poszkodowanych w nawałnicach
W gminie Brusy pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu przeciwpożarowego, bo ten, który mieli strażacy, zniszczył się podczas akcji ratunkowej, a nowy jest potrzebny.(fot.podlaskie.pl)

200 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego trafi do gmin Brusy i Sośno poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach - zdecydowali radni sejmiku województwa podlaskiego.
Gmina Brusy (powiat chojnicki, woj. pomorskie) oraz gmina Sośno (powiat sępoleński, woj. kujawsko-pomorskie) dostaną po 100 tys. zł. Pomoc przyznano jednogłośnie.

Z inicjatywą przyznania pomocy tym gminom wystąpił zarząd województwa podlaskiego. Marszałek województwa Jerzy Leszczyński powiedział, że gminy te zostały wybrane w konsultacjach z innymi samorządami.

Dodał, że w związku ze szkodami, jakie na tamtych terenach spowodowały nawałnice, pomoc jest "solidarnym wsparciem" odpowiadającym możliwościom finansowym województwa podlaskiego. Marszałek mówił, że także Podlaskie w poprzednich latach korzystało z takiej pomocy ze strony innych samorządów w kraju i jej doświadczało, np. w 2000 r. gdy w regionie panowała susza.

Przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Jarosław Dworzański powiedział, że cieszy się z pomysłu zarządu województwa by przyznać pomoc gminom, które ucierpiały w nawałnicach i choć kwota może się wydawać "niewielka", jest wyrazem solidarności z poszkodowanymi.

Skarbnik województwa podlaskiego Henryk Gryko poinformował, że w gminie Brusy pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu przeciwpożarowego, bo ten, który mieli strażacy, zniszczył się podczas akcji ratunkowej, a nowy jest potrzebny. Gmina Sośno natomiast przeznaczy pieniądze na odbudowę zniszczonych obiektów użyteczności publicznej.

W ubiegłym tygodniu o pomocy poszkodowanym przez nawałnice zdecydowali radni Białegostoku, a także radni powiatu białostockiego. Samorząd stolicy województwa podlaskiego przekaże w sumie 300 tys. zł gminom Czersk (pomorskie) i Sośno (kujawsko-pomorskie); powiat białostocki - 100 tys. zł powiatowi chojnickiemu 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.