PARTNER PORTALU
 • BGK

Podlaskie. CBA sprawdza inwestycję w gminie Raczki

 • pt/pap    5 lipca 2017 - 16:25
Podlaskie. CBA sprawdza inwestycję w gminie Raczki
Funkcjonariusze białostockiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli w Urzędzie Gminy w Raczkach kontrolę (fot. cba.gov.pl)

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Urzędzie Gminy Raczki. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy budowie przydomowych oczyszczalni ścieków oraz modernizacji istniejącej oczyszczalni w miejscowości Dowspuda.
Funkcjonariusze białostockiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli w Urzędzie Gminy w Raczkach kontrolę dotyczącą inwestycji polegającej na rozbudowie gminnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Dowspuda.

Według informacji funkcjonariusze CBA mają zbadać, czy nie doszło do działania na szkodę gminy Raczki oraz czy nie osiągnięto korzyści majątkowej w związku ze zmianami w projekcie budowlanym oczyszczalni.

Kontrola ma również ustalić, czy zmiana projektu mogła mieć wpływ na jakość i efektywność pracy urządzeń oczyszczalni. Kontrola ma potrwać do października tego roku.

Wójt gminy Raczki Andrzej Szymulewski powiedział, że kontrola rzeczywiście rozpoczęła się, ale on sam nie wie, czego dokładnie dotyczy.

"Nie wiem dokładnie, o co chodzi i jaki jest konkretny powód kontroli CBA, bo inwestycję w całości realizował mój poprzednik" - dodał wójt.

Inwestycja dotyczyła budowy prawie stu przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Raczki oraz modernizacji istniejącej oczyszczalni w miejscowości Dowspuda. Kosztowała 5 mln zł. Oczyszczalnie zostały oddane do użytku w 2013 roku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Kolesiostwo, 2017-07-05 23:36:06

  Nic nie widziałem ,nic nie słyszałem,nic nie robię,ale wypłatę biorę
 • Marian, 2017-07-05 23:23:32

  A to heca wójt nic nie wie a ekipa jak za poprzednika ta sama, niech poprosi to może coś powiedzą przynajmniej ci bliscy od serca coś powiedzą, cyba że poprzedni pan był lepszym pracodawcą
 • Fan gminny, 2017-07-05 23:15:16

  Panie naczelniku przesłuchać pierwszego sekretarza może sypnie coś