PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: Jeden kandydat w przedterminowych wyborach wójta Rutki Tartak

  • PAP/MN    21 września 2017 - 17:27
Podlaskie: Jeden kandydat w przedterminowych wyborach wójta Rutki Tartak
W przypadku jednego kandydata, wyborcy głosują na "Tak" lub "Nie". (fot. PTWP)

Jeden kandydat, Piotr Sinkiewicz został zarejestrowany w czwartek (21 września) przez Gminną Komisję Wyborczą w Rutce Tartak (woj. podlaskie) w przedterminowych wyborach na wójta tej gminy. Wybory odbędą się 8 października.
W lipcu z funkcji wójta zrezygnował Jan Racis. Piotr Sinkiewicz pełnił funkcję zastępcy wójta w gminie, a po rezygnacji Racisa pełnił jego obowiązki. Sinkiewicz ma 56 lat.

Jak poinformowano w Gminnej Komisji Wyborczej w Rutce-Tartak, Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Sinkiewicza zgłosił jego kandydaturę i komisja zarejestrowała kandydata. W czwartek mija termin zgłaszania kandydatów.

Jak powiedziała przewodnicząca komisji Halina Sokołowska, był zarejestrowany jeden komitet wyborczy, zatem mógł być zgłoszony tylko jeden kandydat.

Suwalska delegatura Krajowego Biura Wyborczego informuje, że w przypadku, kiedy w wyborach jest jeden kandydat, wyborcy głosują na "Tak" lub "Nie". Głosowanie w lokalach wyborczych odbędzie się 8 października od godz. 7. do 21.

Jan Racis był wójtem Rutki Tartak od 1990 roku. Był jednym z najdłużej pełniących tę funkcję w Polsce. Zrezygnował ze stanowiska ze względu na chorobę, która uniemożliwia mu kierowanie gminą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.