PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: Można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego Łomży

  • PAP/JS    8 czerwca 2017 - 15:52
Podlaskie: Można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego Łomży
Projekty do budżetu można zgłaszać do 7 lipca (Fot. Pixabay)

Od czwartku (8 czerwca) w Łomży można przez miesiąc zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Prezydent miasta planuje na ten cel 2 mln zł; 100 tys. zł ma być przeznaczone wyłącznie na inicjatywy dotyczące młodzieży.
To piąta edycja budżetu obywatelskiego w Łomży; w dotychczasowych mieszkańcy zdecydowali o podziale ponad 3 mln zł. Największa dotąd pula pieniędzy była dzielona w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Było to 1,5 mln zł; w głosowaniu wzięło udział 7,5 tys. osób.

Dla potrzeb zgłaszanych projektów, miasto zostało podzielone na trzy strefy, z których każda otrzyma czwartą część zaplanowanej kwoty. Pozostała jedna czwarta stanowić będzie rezerwę, która ma być rozdzielona przez zespół koordynujący ten budżet.

Nowością jest młodzieżowy budżet obywatelski, do którego można zgłaszać wszelkie zadania, które dotyczą młodzieży. Mogą to być również tzw. projekty miękkie o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Projekty do budżetu można zgłaszać do 7 lipca. Po weryfikacji zgłoszeń, ostateczna lista zadań zakwalifikowanych do głosowania mieszkańców ma być ogłoszona w połowie września, zaś samo głosowanie odbędzie się między 18 września a 6 października.

Ogłoszenie wyników budżetu obywatelskiego Łomży na 2018 rok zaplanowano na 23 października. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.