PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: Śnieg spowodował awarie prądu i utrudnienia na drogach

  • PAP/AT    1 grudnia 2017 - 09:15
Podlaskie: Śnieg spowodował awarie prądu i utrudnienia na drogach
Uszkodzenia powodują głównie konary i drzewa obciążone mokrym śniegiem, które padają na linie energetyczne (fot.pixabay.com)

Na skutek awarii wywołanych opadami mokrego, marznącego śniegu, ponad 42 tys. odbiorców w województwie podlaskim nie miało w piątek (1 grudnia) rano prądu. Bez zasilania jest ok. 2,2 tys. stacji transformatorowych w regionie.
Jak poinformowała Urszula Kosicka z PGE Dystrybucja w Białymstoku, właściwie tylko w kilku powiatach na południu województwa sytuację można uznać za dobrą.

Awarie najbardziej dotknęły północno-zachodnią część regionu; łącznie z częścią województwa warmińsko-mazurskiego, za którą również odpowiada PGE Dystrybucja w Białymstoku, bez prądu było w piątek rano w północno-wschodniej Polsce ok. 46 tys. odbiorców.

Czytaj też: Tysiące mieszkańców bez prądu po opadach śniegu

Uszkodzenia powodują głównie konary i drzewa obciążone mokrym śniegiem, które padają na linie energetyczne. Kosicka powiedziała, że w terenie pracują wszystkie ekipy naprawcze spółki i firmy zewnętrzne z nią współpracujące, ale przyznała, że - biorąc pod uwagę skalę awarii i wciąż trudne warunki atmosferyczne - nie ma gwarancji, iż jeszcze w piątek wszystkie uszkodzenia uda się naprawić i przywrócić tam zasilanie.

W regionie trudne są też warunki drogowe. Według informacji policji, nie ma na razie poważniejszych utrudnień w ruchu i wypadków.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.