Podlaskie, Stowarzyszenie "Droga": Paczki dla potrzebujących na Wielkanoc

• Ok. 6 tys. potrzebujących z województwa podlaskiego otrzyma świąteczną pomoc od Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Droga" z Białegostoku.
• Paczki żywnościowe otrzymały już osoby z miasta, kolejne trafią do rodzin w całym województwie podlaskim.
Podlaskie, Stowarzyszenie "Droga": Paczki dla potrzebujących na Wielkanoc
Pomoc otrzymują rodziny, którymi zajmuje się Stowarzyszenie oraz osoby wskazane przez ośrodki pomocy społecznej (fot.pixelio.de)

"Droga" takie akcje prowadzi nie tylko przed Wielkanocą, ale także przed Bożym Narodzeniem. Pieniądze na nie pozyskuje m.in. ze sprzedaży ozdób i pamiątek świątecznych, wsparciu darczyńców oraz przekazywanego organizacji 1 proc. podatku.

Pomoc otrzymują rodziny, którymi zajmuje się Stowarzyszenie oraz osoby wskazane przez ośrodki pomocy społecznej. We wtorek (22 marca) paczki odebrały osoby z Białegostoku, w środę (23 marca) pomoc trafi do potrzebujących z 21 gmin.

W paczkach znalazły się m.in. owoce, kasze, mięso, olej, ciasto, dżem i sery. Jak powiedział dziennikarzom założyciel Stowarzyszenia "Droga" werbista ojciec Edward Konkol, to niezbędne rzeczy, aby móc przygotować potrawy na stół świąteczny.

Konkol mówił, że z roku na rok coraz więcej osób potrzebuje pomocy. "Tych ludzi potrzebujących jest taka olbrzymia liczba, że już prawie nie jesteśmy w stanie zaspokoić ich potrzeb" - dodał. Jednak - jak zauważył - pomoc żywnościowa jest tylko jedną cząstką pomocy. Mówił, że trzeba tym ludziom dać też nadzieję.

Czytaj też: Wielkanoc "tańsza" od Bożego Narodzenia, bo bez prezentów

Paczkę odebrała 31-letnia pani Aneta. Mówiła dziennikarzom, że korzysta z pomocy "Drogi", bo znalazła się z mężem w trudnej sytuacji. Dlatego jest wdzięczna, że takie miejsca istnieją. Razem wychowują chorą na serce córeczkę, a pracuje tylko mąż. Dodała, że dzięki tym produktom uda się jej zorganizować skromne święta.

Stowarzyszenie "Droga" wciąż czeka na produkty żywnościowe, które będzie mogła przekazać potrzebującym, a przede wszystkim na słodycze dla dzieci.

Stowarzyszenie "Droga" działa od 1991 r. i jest jedną z najbardziej znanych i aktywnych w Podlaskiem organizacji, zajmujących się dziećmi z rodzin ubogich i patologicznych. Prowadzi dom, gdzie znajdują schronienie, mogą najeść się, odrobić lekcje. Stowarzyszenie wspiera całe rodziny: organizuje letni wypoczynek, zbiórki żywności i odzieży, pomoc terapeutyczną. Zbiera też pieniądze na stypendia dla najzdolniejszych podopiecznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE