PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie, Stowarzyszenie "Droga": Paczki dla potrzebujących na Wielkanoc

  • PAP/AT    22 marca 2016 - 12:36
Podlaskie, Stowarzyszenie "Droga": Paczki dla potrzebujących na Wielkanoc
Pomoc otrzymują rodziny, którymi zajmuje się Stowarzyszenie oraz osoby wskazane przez ośrodki pomocy społecznej (fot.pixelio.de)

• Ok. 6 tys. potrzebujących z województwa podlaskiego otrzyma świąteczną pomoc od Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Droga" z Białegostoku.
• Paczki żywnościowe otrzymały już osoby z miasta, kolejne trafią do rodzin w całym województwie podlaskim.
"Droga" takie akcje prowadzi nie tylko przed Wielkanocą, ale także przed Bożym Narodzeniem. Pieniądze na nie pozyskuje m.in. ze sprzedaży ozdób i pamiątek świątecznych, wsparciu darczyńców oraz przekazywanego organizacji 1 proc. podatku.

Pomoc otrzymują rodziny, którymi zajmuje się Stowarzyszenie oraz osoby wskazane przez ośrodki pomocy społecznej. We wtorek (22 marca) paczki odebrały osoby z Białegostoku, w środę (23 marca) pomoc trafi do potrzebujących z 21 gmin.

W paczkach znalazły się m.in. owoce, kasze, mięso, olej, ciasto, dżem i sery. Jak powiedział dziennikarzom założyciel Stowarzyszenia "Droga" werbista ojciec Edward Konkol, to niezbędne rzeczy, aby móc przygotować potrawy na stół świąteczny.

Konkol mówił, że z roku na rok coraz więcej osób potrzebuje pomocy. "Tych ludzi potrzebujących jest taka olbrzymia liczba, że już prawie nie jesteśmy w stanie zaspokoić ich potrzeb" - dodał. Jednak - jak zauważył - pomoc żywnościowa jest tylko jedną cząstką pomocy. Mówił, że trzeba tym ludziom dać też nadzieję.

Czytaj też: Wielkanoc "tańsza" od Bożego Narodzenia, bo bez prezentów

Paczkę odebrała 31-letnia pani Aneta. Mówiła dziennikarzom, że korzysta z pomocy "Drogi", bo znalazła się z mężem w trudnej sytuacji. Dlatego jest wdzięczna, że takie miejsca istnieją. Razem wychowują chorą na serce córeczkę, a pracuje tylko mąż. Dodała, że dzięki tym produktom uda się jej zorganizować skromne święta.

Stowarzyszenie "Droga" wciąż czeka na produkty żywnościowe, które będzie mogła przekazać potrzebującym, a przede wszystkim na słodycze dla dzieci.

Stowarzyszenie "Droga" działa od 1991 r. i jest jedną z najbardziej znanych i aktywnych w Podlaskiem organizacji, zajmujących się dziećmi z rodzin ubogich i patologicznych. Prowadzi dom, gdzie znajdują schronienie, mogą najeść się, odrobić lekcje. Stowarzyszenie wspiera całe rodziny: organizuje letni wypoczynek, zbiórki żywności i odzieży, pomoc terapeutyczną. Zbiera też pieniądze na stypendia dla najzdolniejszych podopiecznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.