PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: uzupełniające wybory do Senatu 6 marca

  • PAP/AS    20 lutego 2016 - 11:12
Podlaskie: uzupełniające wybory do Senatu 6 marca
Wybory odbędą się w okręgu wyborczym nr 59 (fot. Anna Woźniak/Flickr.com/CC BY-SA 2.0)

4 godz. w publicznym radiu, 2 godz. w publicznej telewizji regionalnej - tyle nieodpłatnego czasu antenowego na swoją kampanię mają kandydaci w wyborach uzupełniających do Senatu, które w części województwa podlaskiego odbędą się 6 marca.
Publiczne Radio Białystok i białostocki ośrodek TVP emitują od soboty 20 lutego audycje wyborcze komitetów sześciu kandydatów, ubiegających się o mandat senatorski po Bohdanie Paszkowskim (PiS), który objął funkcję wojewody podlaskiego.

Wybory odbędą się w okręgu wyborczym nr 59, obejmującym podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.

O mandat ubiegają się: Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego wyborców "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu", Anna Maria Anders (kandydatka PiS), Mieczysław Bagiński (PSL), Szczepan Barszczewski (Partia KORWiN), Andrzej Chmielewski (Samoobrona) oraz Sławomir Gromadzki, zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Szary Obywatel".

Zgodnie z kalendarzem wyborczym od soboty komitety kandydatów mogą nieodpłatnie rozpowszechniać przygotowane przez siebie audycje wyborcze w regionalnych programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych, czyli nadawców z zasięgiem na obszarze, gdzie odbędą się wybory.

Audycje komitetów będą nadawane do 4 marca, czyli ostatniego dnia kampanii wyborczej. W publicznym radiu będzie to w sumie 240 minut. Czas został równo podzielony między komitety, a ich audycje są emitowane w trzech blokach: rano, wczesnym popołudniem i wieczorem.

W publicznej telewizji (białostockim ośrodku TVP) komitety będą mogły wyemitować w sumie 120 minut audycji (po 20 minut na każdy komitet), a czas został tak podzielony, że w soboty-niedziele emitowane są po trzy bloki, zaś w tygodniu - po dwa bloki wyborcze dziennie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.