PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: W niedzielę mieszkańcy gminy Rutka Tartak wybiorą wójta. Jest jeden kandydat

  • PAP/KDS    6 października 2017 - 17:10
Podlaskie: W niedzielę mieszkańcy gminy Rutka Tartak wybiorą wójta. Jest jeden kandydat
Dotychczasowy wójt zrezygnował z funkcji ze względu na chorobę (fot. pixabay)

W niedzielę, 8 października, odbędą się przedterminowe wybory na wójta gminy Rutka Tartak. Startuje w nich jeden kandydat. Mieszkańcy zagłosują za lub przeciw.
Wybory zostaną przeprowadzone po tym jak z funkcji zrezygnował wieloletni włodarz gminy Jan Racis, który był wójtem Rutki Tartak od 1990 roku. Był jednym z najdłużej pełniących tę funkcję w Polsce. Zrezygnował ze stanowiska ze względu na chorobę, która uniemożliwia mu kierowanie gminą.

Mieszkańcy będą głosowali w gminie w dwóch obwodach: w Rutce Tartak i Smolnikach. Będą  mogli głosować od godz. 7 do 21.

Jak poinformowano w suwalskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego, wyborcy będą mogli oddać głos na jednego kandydata, który został zgłoszony: Piotra Sinkiewicza. Na karcie do głosowania będzie można oddać głos za lub przeciw kandydaturze, czyli na Tak lub Nie. Kandydat musi otrzymać ponad 50 procent głosów na "Tak", aby zostać wójtem.

Piotr Sinkiewicz pełnił funkcję zastępcy wójta w gminie, a po rezygnacji Racisa pełni jego obowiązki. Sinkiewicz ma 56 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.