PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie. W niedzielę przedterminowe wybory burmistrza Nowogrodu

  • pt/pap    1 września 2017 - 16:20
Podlaskie. W niedzielę przedterminowe wybory burmistrza Nowogrodu
1 września o północy na terenie gminy zakończy się kampania kandydatów i zacznie obowiązywać - aż do zamknięcia lokali wyborczych - cisza wyborcza (fot.fotolia)

Siedem osób walczyć będzie o stanowisko burmistrza Nowogrodu w przedterminowych wyborach, które w odbędą się w najbliższą niedzielę. Wybory są konieczne, bo w czerwcu, po długiej chorobie, zmarł wieloletni burmistrz tego miasta Józef Piątek.
1 września o północy na terenie gminy zakończy się kampania kandydatów i zacznie obowiązywać - aż do zamknięcia lokali wyborczych - cisza wyborcza. W niedzielę głosowanie odbędzie się w czterech obwodowych komisjach wyborczych, otwartych w godz. 7-21.

O stanowisko burmistrza 4-tysięcznego Nowogrodu ubiegać się będzie siedmiu kandydatów, zarejestrowanych przez Miejską Komisję Wyborczą: Marek Bączek, Krzysztof Chojnowski, Zenon Krajewski, Witold Małachwiej, Grzegorz Andrzej Palka, Roman Tyszka oraz Andrzej Piotr Więckowski.

Józef Piątek, po którego śmierci wybory muszą być przeprowadzone, stanowisko burmistrza Nowogrodu sprawował od 1990 roku, z przerwą na jedną kadencję w latach 2002-2006. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.