PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie. W niedzielę wybory wójta Bociek

  • pt/pap    7 lipca 2017 - 12:26
Podlaskie. W niedzielę wybory wójta Bociek
W gminie Boćki głosowanie odbędzie się w pięciu obwodowych komisjach. W gminie mieszka 4,5 tys. osób. (fot.fotolia)

Czterech kandydatów zmierzy się w niedzielę w wyborach na wójta Bociek. Przedterminowe wybory są konieczne, bo wieloletni wójt Stanisław Derehajło złożył rezygnację i przyjął posadę w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego.
O północy z piątku na sobotę zaczyna się cisza wyborcza. Głosowanie odbędzie się w niedzielę 9 lipca w godzinach od 7.00 do 21.00.

O stanowisko wójta zabiegają: radna sejmiku województwa podlaskiego z ramienia Polski Razem Zjednoczonej Prawicy Dorota Kędra-Ptaszyńska, Adam Król - bezpartyjny (zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Bocian), Marek Antoni Łukaszewicz (PiS) - KWW Przyjazny Samorząd, Grzegorz Mariusz Popławski, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego (KWW Ludowy) - podaje Gminna Komisja Wyborcza w Boćkach.

Jeżeli żaden z kandydatów nie uzyska więcej niż 50 proc. głosów w pierwszej turze wyborów, druga tura odbędzie się 23 lipca.

W gminie Boćki głosowanie odbędzie się w pięciu obwodowych komisjach. W gminie mieszka 4,5 tys. osób.

Stanisław Derehajło był wójtem Bociek przez prawie 20 lat. Pisemnie zrzekł się mandatu w połowie kwietnia. Został doradcą ds. samorządu terytorialnego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podobnie jak szef tego resortu Jarosław Gowin, Derehajło jest członkiem Polski Razem Zjednoczonej Prawicy. Zasiada w zarządzie krajowym ugrupowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.