PARTNER PORTALU
 • BGK

Podlaskie, wybory uzupełniające do Senatu: Osiem kandydatów powalczy o mandat senatora

 • PAP/AT    19 stycznia 2016 - 16:22
Podlaskie, wybory uzupełniające do Senatu: Osiem kandydatów powalczy o mandat senatora
(fot.twitter.com)

• Wybory uzupełniające do Senatu odbędą się 6 marca w okręgu nr 59.
• PKW formalnie przyjęła zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych.
• Kandydatów wystawi osiem komitetów.
Wybory uzupełniające do Senatu odbędą się 6 marca w okręgu nr 59. Są potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim.

Okręg ten obejmuje podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.

Jak wynika z informacji opublikowanych na jej stronie internetowej, Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła zawiadomienia wszystkich ośmiu zgłoszonych komitetów. W związku z tym wszystkie osiem komitetów ma prawo wystawić swoich kandydatów w wyborach.

W miniony poniedziałek podjęła uchwały o przyjęciu zawiadomień pierwszych czterech komitetów, których zgłoszenia trafiły do PKW w ubiegłym tygodniu. We wtorek zaś podobne uchwały PKW zapadły wobec zawiadomień kolejnych czterech komitetów, które zgłosiły się w poniedziałek, czyli ostatniego dnia zgłoszeń.

Oznacza to, że do północy 26 stycznia mogą one zgłosić swoich kandydatów na senatora. To komitety: PiS, PSL, PO, Nowoczesnej Ryszarda Petru, Samoobrony, Partii KORWiN oraz komitety wyborcze wyborców pod nazwami: "Szary Obywatel" oraz "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu".

Zgłoszenie kandydata, z podpisami co najmniej 2 tys. wyborców na stałe mieszkających w okręgu, w którym odbędą się wybory uzupełniające, musi w tym terminie trafić do Okręgowej Komisji Wyborczej w Białymstoku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • przedterminowe wybory za, 2016-03-05 13:45:41

  Do Michał Z: Bardzo dobre spostrzeżenie ! KIM JEST ANNA ? Nieślubnym dziecko sprzątaczki, Ukrainka która otrzymała obywatelstwo Polskie w 2014roku, autorytet!!! Wstyd i Hańba bolszewia ukazała prawdziwe oblicze!!!
 • Michał Z, 2016-03-03 09:02:02

  P. Maria Anders może i jest (prywatnie) osobą ujmującą ale niestety żaden z niej działacz, strateg czy polityk. Nie ma jakiegokolwiek doświadczenia politycznego. Nie nadrabia tego także poglądami, gdyż w czasie spotkań z nią na wszystkie pytania odpowiadają w rzeczywistości jej współpracownicy. Prze...z większość życia była za granicą, o Podlasiu nie mówiąc. W wyborach parlamentarnych 2015 startowała z Warszawy. Zrobiła to z listy PiS ale pierwotnie rozważała także PO. Gdzie tu stałość poglądów i wiarygodność. Jest kreowana na patriotkę, a wychowała syna tak, że nie mówi ani słowa po polsku. Używanie nazwiska ojca jako reklamy pustego w rzeczywistości "opakowania" nie uważam za plus. Sam polecam zagłosować na p. Szczepana Barszczewskiego (KORWiN) - stałe poglądy, prawnik, przedsiębiorca, na Podlasiu od urodzenia, na spotkaniach sam broni swych poglądów , które są proste i logiczne.  rozwiń
 • Pendragon, 2016-01-20 08:18:35

  Osiem kandydatur, albo ośmiu kandydatów, państwo dziennikarze...