PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie, wybory uzupełniające do Senatu: Ostatni dzień na rejestrację kandydatów

  • PAP/AT    26 stycznia 2016 - 13:38
Podlaskie, wybory uzupełniające do Senatu: Ostatni dzień na rejestrację kandydatów
25 stycznia Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku zarejestrowała pierwszych kandydatów (fot.twitter.com)

• 26 stycznia o północy mija termin zgłaszania kandydatów w uzupełniających wyborach do Senatu.
• O mandat będzie walczyć sześć osób.
• Dwoje kandydatów już zostało zarejestrowanych.
W poniedziałek Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku zarejestrowała pierwszych dwoje kandydatów. To Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego wyborców "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu" oraz Anna Maria Anders, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości.

We wtorek wczesnym popołudniem w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego pojawili się przedstawiciele komitetu wyborczego PSL. Już od kilku dni wiadomo, że kandydatem ludowców będzie Mieczysław Bagiński. Poparcia już udzieliła mu Platforma Obywatelska, która nie wystawia własnego kandydata.

Prawo zgłoszenia kandydatów (bo w wymaganym terminie dokonały zgłoszenia do Państwowej Komisji Wyborczej - red.) mają jeszcze cztery inne komitety: Nowoczesna Ryszarda Petru, Samoobrona, Partia KORWiN oraz komitet wyborczy wyborców pod nazwą: "Szary Obywatel".

Z rozmów dziennikarzy z przedstawicielami tych komitetów oraz z informacji z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego wynika, iż we wtorek po południu lub wieczorem swoich kandydatów mają zgłosić w OKW w Białymstoku trzy ostatnie z tych komitetów.

Nowoczesna zdecydowała, iż swego kandydata wystawiać nie będzie.

Senacki okręg nr 59, w którym uzupełniające wybory odbędą się 6 marca, obejmuje podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.

Wybory uzupełniające są tam potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • wyborca, 2016-01-26 18:16:52

    Anna Maria Anders - co ta pani wie o Polsce? Polską powinni rządzić Polacy a ta pani nawet poprawne nie posługuje się językiem polskim. Czy nazwisko ojca (którego historycy nie zawsze oceniają pozytywnie) jest powodem do bycia w polskim rządzie i senacie ? Wyborcy, przebudźcie się.
  • poznaniak, 2016-01-26 17:43:55

    Nowoczesna poparła Bagińskiego - poczytajcie na 300polityka