PARTNER PORTALU
 • BGK

Polacy chcą wycofania ustawy o IPN

 • PAP/AT    28 lutego 2018 - 07:28
Polacy chcą wycofania ustawy o IPN
Połowa badanych uważa, że zmiana ustawy - po wybuchu kryzysu i po bardzo stanowczych reakcjach Izraela - jest nie do przyjęcia (fot.shutterstock)

Spór wokół nowelizacji ustawy o IPN budzi odzew w opinii publicznej. Polacy bardziej opowiadają się za dialogiem z Izraelem niż za zmianami w ustawie.
"Rzeczpospolita" dotarła do wewnętrznych sondaży wykonanych dla rządu. Polacy wspierają linię gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego i bardziej opowiadają się za dialogiem z Izraelem niż za zmianami w ustawie - czytamy w środowym wydaniu dziennika.

Spór wokół nowelizacji ustawy o IPN trwa już wiele tygodni. Rząd uważnie przygląda się temu, jaki ta sprawa budzi odzew w opinii publicznej - podaje gazeta.

Czytaj też: Prezydent: Mam nadzieję, że decyzja TK pomoże załagodzić kryzys w relacjach polsko-izraelskich

Jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej", w sondażu jednej z pracowni prawie połowa badanych uważa, że zmiana ustawy - po wybuchu kryzysu i po bardzo stanowczych reakcjach Izraela - jest "nie do przyjęcia". O całkowite wycofanie się Polski z ustawy zaapelowała niedawno komisja izraelskiego Knesetu. Co trzeci badany ma odmienne zdanie i uważa, że nowelizację trzeba poprawić - czytamy w dzienniku.

Jak podaje "Rzeczpospolita", dwie trzecie badanych opowiada się za prowadzeniem dialogu z Izraelem i wyjaśnieniem, że znowelizowana ustawa nie jest wymierzona w Żydów i pamięć o Holokauście. Przeciwnikiem dialogu jest co piąty ankietowany. Sondaż przeprowadzono w poniedziałek (26 lutego).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Jack Fly, 2018-02-28 22:15:12

  Czy ten artykuł jest sponsorowany? Kto za niego zapłacił?
 • KORNATOWICZ, 2018-02-28 12:43:56

  Ja wam "zażegnam" kryzys, wy zakłamane mordy !!! Polski naród i polskie państwo zostaliśmy dotkliwie obrażeni przez tych, którzy winni nam ogromną wdzięczność, a to szczególnie boli ! Przy okazji tej obrazy dowiedzieliśmy się, że Żydom drukuje się zafałszowaną historię o wojennej tragedii,... w której przemilcza się ogromny udział Żydów w mordowaniu ich narodu . Żydowskie hieny cmentarne i żydowskie elity, którzy w tym stadzie cmentarnych hien są zawłaszczyli cmentarze pomordowanych w niemieckich obozach zagłady i zrobili sobie z każdej zawłaszczonej tragedii dochodowy narodowy przemysł " HOLOKAUST" . Wyprowadzili za przyzwoleniem swoich żydowskich wtyczek w aparacie "polskiej" władzy polskie chorągwie i polski hymn z terenów byłych niemieckich obozów zagłady i zastąpili je emblematami państwa Izrael, które powstało 3 lata po wojnie . Obozy zagłady znajdujące się na terytorium Polski, są udostępniane dla pamięci pomordowanych przyszłym pokoleniom i są utrzymywane z polskich podatków - taki jest nasz narodowy obowiązek, bo mordowano w nich głównie POLSKICH, A NIE IZRAELSKICH OBYWATELI !!! Kto imiennie przyzwolił zawłaszczyć te obozy zagłady żydowskim hienom cmentarnym, dla ich dochodowego narodowego przemysłu, zwanego "HOLOKAUST" ?!!! Izraelici drukują swojemu społeczeństwu, oraz wszystkim Żydom na świecie fałszywą historię i drukują im również nienawiść do ich jedynych sprzymierzeńców - Polaków - kto imiennie z elit "polskich" i żydowskich na to pasożytowanie na trupach pomordow  rozwiń
 • Wstyd..., 2018-02-28 07:54:57

  "Jak podaje "Rzeczpospolita", dwie trzecie badanych opowiada się za prowadzeniem dialogu z Izraelem i wyjaśnieniem, że znowelizowana ustawa nie jest wymierzona w Żydów i pamięć o Holokauście". Przykładem manipulacji pismaków jest tytuł powyżej...