PARTNER PORTALU
  • BGK

Polacy nic nie wiedzą o referendum

  • PAP/AT    21 lutego 2018 - 06:15
Polacy nic nie wiedzą o referendum
Odsetek respondentów, którzy wiedzą, że w Polsce ma się odbyć referendum i są w stanie poprawnie wskazać inicjatywę referendalną prezydenta, to 26,3 procent badanych (fot.shutterstock)

Tylko 40 procent Polaków słyszało o pomyśle przeprowadzenia ogólnonarodowego referendum w sprawie zmian w konstytucji.
Wyniki badania powinny zaniepokoić prezydenta - informuje "Rzeczpospolita".

Zaledwie niespełna 40 procent badanych słyszało o prezydenckim pomyśle przeprowadzenia ogólnonarodowego referendum w sprawie zmian w konstytucji - czytamy w artykule.

Zgodnie z sondażem przeprowadzonym przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" "odsetek respondentów, którzy wiedzą, że w Polsce ma się odbyć referendum i są w stanie poprawnie wskazać inicjatywę referendalną prezydenta Andrzeja Dudy", to 26,3 procent badanych.

Czytaj też: Prezydent: Chcę zapytać rodaków o kształt nowej konstytucji

"Z naszych obserwacji wynika, że z biegiem czasu zwiększa się liczba tych, którzy chcą wziąć udział w głosowaniu" - komentuje wiceszef Kancelarii Prezydenta i pełnomocnik ds. referendum Paweł Mucha.

"Jesteśmy na razie na wczesnym etapie konsultacji społecznych, zainteresowanie zwiększy się, kiedy znane będą konkretne ważne tematy, o które chcemy zapytać obywateli, np. kwestie podmiotowości w relacjach z UE, systemu ochrony zdrowia, czy wzmocnienia demokracji partycypacyjnej" - dodał Paweł Mucha.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.