PARTNER PORTALU
  • BGK

Polacy się bogacą i wychodzą "na miasto"

  • PAP/AT    15 września 2017 - 06:41
Polacy się bogacą i wychodzą "na miasto"
W 2017 r. na posiłki poza domem Polacy wydadzą 36 miliardów złotych (fot.pixabay.com)

Wraz z bogaceniem się Polaków zmienia się sposób odżywiania i styl spędzania wolnego czasu. Coraz częściej jedzą w restauracjach czy barach.
Rosnące dochody Polaków dodają skrzydeł restauracjom, barom i firmom kateringowym - pisze "Rzeczpospolita".

W 2017 r. na posiłki poza domem wydamy 36 miliardów złotych. To aż o 9 proc. więcej niż przed rokiem i ponad dwa razy więcej, niż wynosi obecne i tak już wysokie tempo wzrostu całej krajowej gospodarki.

Z danych firmy A.T. Kearney wynika także, że spodziewać się można w Polsce około 5-proc. wzrostu liczby placówek gastronomicznych, do 77 tys. Obecnie Polacy najwięcej wydają w sieciach fast food, restauracjach i barach, których udział w ogólnych wydatkach gastronomicznych wynosi ok. 50 proc. (reszta to m.in. katering, barki sklepowe, food trucki). Jak zauważają eksperci, wraz z bogaceniem się Polaków zmienia się sposób odżywiania i styl spędzania wolnego czasu. Dlatego obroty gastronomii będą rosły.

Perspektywy są świetne, bo dziś pomimo wzrostu tylko 2,3 proc. wydatków gospodarstw domowych trafia do różnego typu restauracji czy barów, podczas gdy średnia europejska wynosi 6,7 proc. Jej dogadanie potrwa jednak dłuższy czas.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.