PARTNER PORTALU
  • BGK

Polacy za 500 plus kupują samochody?

  • PAP/JS    17 lutego 2017 - 21:03
Polacy za 500 plus kupują samochody?
W ostatnim kwartale ub.r. rejestracja nowych pojazdów wzrosła o 17 proc., a o 100 proc. wzrosła rok do roku liczba aut złomowanych (zdj. ilustracyjne, pixabay.com)

• Minister Elżbieta Rafalska była pytana w TVP3 Szczecin, czy zgadza się informacjami mówiącymi o tym, że pieniądze z programu 500 plus wpłynęły na wzrost kupowanych aut w kraju.
• Według przytoczonych danych, w ostatnim kwartale ub.r. rejestracja nowych pojazdów wzrosła o 17 proc., a o 100 proc. wzrosła rok do roku liczba aut złomowanych.
"Jest bardzo trudno ocenić bezpośredni wpływ samego czynnika programu 500 plus na decyzje o zakupie nowych samochodów. Mamy także dane, że bardzo mocno wzrosła liczba przywożonych używanych samochodów. Może mieć to bezpośredni związek z naszym programem. Aczkolwiek nie bez znaczenia jest także fakt, że rosną wynagrodzenia i mamy dobrą sytuację na rynku pracy. Ale na pewno są to czynniki, które wpływają na zaspakajanie różnego typu potrzeb" - powiedziała.


Minister dodała, że dobrze jest, gdy Polacy kupują nowe auta, ale kupno starych, a czasami bardzo starych pojazdów nie jest niczym niewłaściwym. "Rozumiem to, że dla osób z rodzin wielodzietnych z trudną sytuacją materialną kupno nowego samochodu jest ciężarem nie do udźwignięcia, a samochód jest potrzebny do normalnego funkcjonowania" - powiedziała. Jak dodała, samochód także służy celom rodzinnym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • kasia, 2017-02-23 22:38:27

    Ja nie za 500 ale jak zobaczyłam jakie są wyprzedaże w toyocie na czerniakowskiej i popatrzyłam na swojego starego grata to długo się nie zastanwiałam .