PARTNER PORTALU
  • BGK

Politycy PO i N: prezydent Warszawy powinna stawić się przed komisją weryfikacyjną

  • bad/PAP    22 października 2017 - 15:30
Politycy PO i N: prezydent Warszawy powinna stawić się przed komisją weryfikacyjną
Hanna Gronkiewicz Waltz nie stawia się na posiedzeniach komisji weryfikacyjnej. fot.:Platforma Obywatelska/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Politycy opozycji pytani byli w niedzielę w TVN 24 o to, czy Hanna Gronkiewicz Waltz jest problemem dla PO, bo nie stawia się na posiedzeniach komisji weryfikacyjnej.
• Hanna Gronkiewicz Waltz jest problemem dla opozycji, bo nie stawia się na posiedzeniach komisji weryfikacyjnej.

• Prezydent Warszawy powinna stawiać się przed komisją weryfikacyjną ds reprywatyzacji, by na bieżąco "kasować" padające tam "pomówienia i kłamstwa" - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann.

• Paweł Rabiej (N) uważa, że postawa prezydent stolicy stawia w złym świetle całą opozycję w Warszawie.

 

- Ja zdania nie zmieniłem (...), myśmy rozmawiali na zarządzie parę tygodni temu, żeby - mówię też to publicznie, myślę, że pani prezydent o tym wie - żeby stawiła się i poszła na komisję. Żeby na komisji mogła na bieżąco te pomówienia i kłamstwa, które Patryk Jaki pod jej adresem kieruje, rozbijać. Żeby mówiła też o tych przypadkach, o których Patryk Jaki (szef komisji weryfikacyjnej) milczy (...), już opisywanych w mediach, kiedy w 2006 r. pan prezydent, świętej pamięci Lech Kaczyński przekazał kamienicę z lokatorami gangsterom, którzy wcześniej wyłudzali pieniądze ze SKOK-u Wołomin - powiedział Neumann.

- O takich adresach też trzeba mówić, żeby pokazać, że ta reprywatyzacja, to jest rzeczywisty problem - bo jest problem. Tych różnych nieprawidłowości było mnóstwo i trzeba o nich wszystkich mówić. Nie może być tak, żeby tylko narracja Patryka Jakiego i PiS-u, że wszystkiemu jest winna Hanna Gronkiewicz-Waltz, przebijała się do mediów - stwierdził.

- Dlatego tak ważne jest stawiennictwo się - podkreślił. Oświadczył, że może zgadzać się z opinią prezydent stolicy, iż komisja jest niekonstytucyjna, ale - co podkreślił - komisja ta jest faktem, żyje w mediach i polityce.

- Poza tym, że pani prezydent jest prawnikiem, jest też politykiem i w ramach tej drugiej odpowiedzialności, moim zdaniem, i obrony swojego własnego imienia, powinna tam na bieżąco kasować kłamstwa. Wierzę w to, że na te posiedzenia komisji będzie chodzić i będzie odkrywać te wszystkie kłamstwa Patryka Jakiego - dodał Neumann.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik powiedział, że słowa Neumanna świadczą o tym, że PO jest cały czas totalną opozycją. - Jak pan może w ogóle atakować świętej pamięci prof. Lecha Kaczyńskiego (...). Gdyby pan się wsłuchiwał w prace komisji weryfikacyjnej, to by pan wiedział, że wnioski są przyjmowane także tych, którzy są z opozycji, że nie tylko jest tak, że się narzuca odgórnie, że mają być te, czy te, tylko wnioski są przyjmowane. Pan minister Rabiej, myślę, że to potwierdzi. W czasach kiedy świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński dowiedział się, że taka praktyka ma miejsce, natychmiast podjął działania. Pan o tym doskonale wie - mówił Wójcik.

- W tamtych czasach oddano około 30 kamienic, w czasach Hanny Gronkiewicz-Waltz około 300. To Hanna Gronkiewicz-Waltz kilka dni temu powiedziała, że w ratuszu, tam gdzie ona rządziła, funkcjonowała zorganizowana grupa przestępcza - powiedział Wójcik. Zaznaczył, że "dobra zmiana" musi dotrzeć do samorządów, bowiem podobna sytuacja jest w innych miastach Polski.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.