PARTNER PORTALU
  • BGK

Polityka lokalna lepsza od warszawskiej

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza/TOK FM    1 września 2011 - 15:57
Polityka lokalna lepsza od warszawskiej

Rafał Dutkiewicz twierdzi, że polityka lokalna jest na wyższym poziomie niż ta warszawska.
– Chcemy pokazać, że ta polityka mniejsza jest polityką robioną według wyższych standardów niż ta rzekomo wyższa warszawska. Nie chcę nikogo urazić, ale uważamy, że te wyższe standardy powinny być wniesione na forum polskiego parlamentu – mówił w TOK FM Rafał Dutkiewicz (zabierz głos/oceń prezydenta), lider inicjatywy Obywatele do Senatu.

Czytaj też: Obywatele do Senatu piszą list do premiera w sprawie debat

Prezydent Wrocławia przypomniał, że jednym z istotnych elementów państwa polskiego są samorządy, przez które przechodzi jedna trzecia finansów publicznych i duża część inwestycji. Samorządy w sensie instytucjonalnym nie mają wpływu na kształtowanie prawa w Polsce – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Znani są kandydaci Obywateli do Senatu

Dutkiewicz, tłumacząc zaangażowanie prezydentów miast w inicjatywę Obywatele dla Senatu, zwrócił uwagę na rolę izby wyższej w polskim systemie parlamentarnym.

Czytaj też: Obywatele do Senatu już działają na FB

– Senat wymaga pewnej poprawy, np. poprzez większy udział osób niezależnych – przekonywał Dutkiewicz.

Czytaj też: Nie odpowiada nam Polska partyjna

Dodał: „Jestem przeświadczony, że dysponując poparciem kilkudziesięciu prezydentów miast polskich, naprawdę silnego środowiska samorządowego, taki klub będzie wstanie coś znaczyć”.

Prowadząca Poranek w Radiu TOK FM zastanawiała się, czy głosowanie na niezależnych samorządowców ma sens, skoro ci sami ludzi mogliby działać w partiach politycznych, zmieniać je od środka, wprowadzać więcej demokracji.

Według Rafała Dutkiewicza są dwa sposoby, które gwarantują poprawę, zmianę w działaniu partii politycznych: – albo od zewnątrz albo od wewnątrz. OdS wybrał formę zewnętrzną - informuje "Gazeta Wyborcza".

– 9 października zobaczymy czy jest to droga skuteczna. My nie jesteśmy tak bezczelni, aby twierdzić, że w wyniku naszego gestu politycznego, gestu wyborczego, nasz ruch zmieni Polskę – powiedział prezydent Wrocławia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.