PARTNER PORTALU
  • BGK

Półmetek kadencji prezydenta Opola: To dobry czas dla miasta

  • JS    1 grudnia 2016 - 22:10
Półmetek kadencji prezydenta Opola: To dobry czas dla miasta
Wśród sukcesów, Wiśniewski wymienił m.in. modernizację bazy sportowej (fot. opole.pl)

- To dobry czas dla Opola - mówił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta, podsumowując półmetek kadencji.
Jak przypomniał, miastu udało się przyciągnąć inwestorów z zagranicy, m.in. Chińczyków, Duńczyków, Anglików, Niemców i Belgów oraz stworzyć ponad 1000 nowych miejsc pracy. Miasto inwestuje w zakup nowych autobusów, a jednocześnie utrzymuje jedne z najniższych cen za bilety w Polsce! Po latach oczekiwań otwarto Muzeum Polskiej Piosenki. - Z roku na rok przybywa seniorów, którym tworzymy przyjazne miasto. Wybudowaliśmy dla nich nowoczesne Centrum Seniora, wydają własną gazetę, tworzą swoją stronę internetową, dysponują Kartą Seniora. Tym, którzy sami sobie nie radzą dowożone są ciepłe posiłki do domów, a od przyszłego roku rozwinięte zostaną usługi opiekuńcze dzięki pozyskanej dotacji w wysokości 1,5 mln zł - wymieniał prezydent.

W kolejce do rewitalizacji

Jak mówił, Opole staje się miastem rowerowym. Bezpieczniej i komfortowo dojedziemy rowerami np. z centrum Opola do kąpieliska „Bolko”, a w przyszłości do odremontowanego Okrąglaka skomunikujemy trasami rowerowymi wszystkie części miasta.

„Złote Dziecko” i nie tylko

- Modernizujemy bazę sportową i wspieramy nasze kluby. Odra ma szansę awansować do I ligi, a szczypiorniści Gwardii oraz hokeiści Orlika już mają tam swoje mocne miejsce. Odbudowujemy pozycję naszego żużla, pomagamy klubom siatkarskim, koszykarskim, ciężarowcom i lekkoatletom. Wdrożyliśmy program „Złote Dziecko”, w którym najzdolniejsi otrzymują wsparcie Opola - mówił Wiśniewski.

Remontujemy i budujemy

- Niedawno oddaliśmy 8 mieszkań przy ul. Krapkowickiej, a w kolejce czekają tereny przy ul. Prószkowskiej i ul. Oleskiej. Remontujemy most przy ul. Niemodlińskiej, który na czas wyłączenia zastąpiła specjalnie zbudowana kładka umożliwiająca płynny ruch w obie strony. Wybudowaliśmy funkcjonalne rondo przy ul. Prószkowskiej. Remontujemy wiele ulic w Opolu (20 km po gruntownym remoncie). Wymieniliśmy 2000 lamp na ledowe, czyli mocniejsze i bardziej energooszczędne - wymieniał włodarz.

Będą lekarze, są innowacje

- Idea Budżetu Obywatelskiego świetnie zaaklimatyzowała się w Opolu. BO skupia uwagę tysięcy opolan, dlatego m.in. umożliwiliśmy głosowanie opolanom, którzy ukończyli 16 lat. Tylko w 2017 roku na zadania z BO przeznaczone zostało 2,5 mln zł. Wspólnie wywalczyliśmy kierunek lekarski na Uniwersytecie Opolskim, który we wrześniu 2017 roku zainauguruje 60 żaków. Jesteśmy przygotowani na jego dofinansowywanie, bo to wielka szansa rozwojowa nie tylko dla miasta, ale całego województwa. Park Naukowo Technologiczny to znakomite miejsce w Opolu na innowacje i współpracę nauki z biznesem. Wspólnie z kluczowym inwestorem sprowadziliśmy do Opola Centrum Badawczo Rozwojowe IFM, czyli międzynarodowego potentata w dziedzinie automatyki przemysłowej - mówił prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.